ОФИЦИАЛНО: Христо Янев пое Ботев Враца

ОФИЦИАЛНО: Христо Янев пое Ботев Враца

За последно той беше начело на Пирин Благоевград

Христо Янев е новият старши треньор на Ботев (Враца). Той подписа договор с клуба и от днес поема кормилото на тима. Янев ще работи със своя помощник треньор Калоян Генов, а в щаба остават досегашният помощник треньор Ивайло Димитров, треньорът на вратарите Христо Митов и кондиционният треньор Ивайло Младенов.44-годишният специалист за последно работи в Пирин (Благоевград). Преди това е водил отборите на Миньор (Перник), Нефтохимик и ЦСКА, с който става носител на Купата на България, докато отборът се състезава в Трета лига.

Христо Янев бе представен на отбора от председателя на УС Вангел Вангелов и члена на УС Валентин Лилов.

"Имахме малко време да решим кой да наследи Даниел Моралес. Мачът ни с Берое е в петък. Преговаряхме с няколко треньори – българи и чужденци. С Христо Янев обаче говорихме на един език. Той показа амбиция за работа и ние сме уверени, че ще внесе положителен импулс в отбора. Имаме добри футболисти и резултатите със сигурност не отговарят на възможностите ни. Уверени сме, че Янев разполага с необходимите качества да стабилизира представянето на отбора в Първа лига. Продължаваме стратегията да залагаме на младата генерация български треньори. Такива бяха и Росен Кирилов, и Даниел Моралес", заяви Валентин Лилов.

Снимка: "Официален "Фейсбук" на Ботев (Враца)"

Ясна е диагнозата на Любо Пенев

Легендата е силно отслабнал и изтощен

Вълна на съпричасност към Любослав Пенев и Борислав Михайлов

Вълна на съпричасност и подкрепа заяви футболната общественост в България по повод вестите за влошеното здравословно състояние на двама от големите български футболисти Любослав Пенев и Борислав Михайлов.

И от Левски се включиха в подкрепата: Кураж, легенди

От Левски излязоха с официална позиция в подкрепа на бившия президент на БФС и националния тим Борислав Михайлов, който е юноша на клуба, както и на бившия футболист на ЦСКА, Атлетико Мадрид, Валенсия и България Любослав Пенев, които се борят за живота си.

Пуснаха билетите за Берое-Черно море

Футболен клуб Берое пусна в продажба билетите за мача с Черно море. Срещата от 18-ия кръг на Първа лига е на 3-ти декември (сряда) от 15:30 на стадион "Берое".

Ботев (Пловдив) декларира: Клубът не участва и не стои зад каквито и да било политически прояви

От ръководството на Ботев (Пловдив) излязоха с официална декларация, в която категорично отрекоха твърденията, че привърженици на „жълто-черните“ участват организирано в протести и че футболният клуб по някакъв начин стои зад подобни действия.

Капитанът на Спартак Варна се завръща

Капитанът на Спартак Варна ще се завърне в състава за гостуването на Ботев Враца в четвъртък.

Сърби помагат на играч на Черно море

Нападател на Черно море се остави в ръцете на чужди лекари.

Гол на Ето'о предизвика възторг в Камерун

Новият страхотен гол на Джеймс Ето'о за ЦСКА предизвика истински възторг в родния му Камерун.

Важно решение за договора на звезда на ЦСКА

Ръководството на ЦCKA ще предложи нов договор на халфа Илиан Илиев.