Официално: Левски назначи Дончо Донев за главен скаут на тима

Официално: Левски назначи Дончо Донев за главен скаут на тима

Донев ще получава информация за всички млади футболисти състезаващи се в юношеските първенства, Б и В групи, като за целта страната ни ще бъде разделена на четири отделни зони, в които ще бъдат наблюдавани въпросните състезатели

Днес ръководството на ПФК Левски назначи бившия футболист на сините Дончо Донев за главен скаут на клуба, съобщи официалният сайт на "сините".

Донев ще получава информация за всички млади футболисти състезаващи се в юношеските първенства, Б и В групи, като за целта страната ни ще бъде разделена на четири отделни зони, в които ще бъдат наблюдавани въпросните състезатели.
 
До лятото Дончо ще изпълнява функцийте си сам, а след това ще бъде назначен втори човек, който ще му помага в работата.
 
Всички предложения направени от Донев, ще бъдат обсъждани от старши треньора на тима Николай Костов и спортния директор Георги Иванов, се казва в комюникето в клубния сайт на Левски. 



Novsport.com съобщи за потенциалното назначение още на 28 януари



Дончо Ройчев Донев е бивш футболист, нападател, футболен деятел, бивш спортен директор на ПФК Локомотив (София).
 
Играл е за Димитровград, ЦСКА, Ботев (Пловдив), Локомотив (София), Левски (София), Локомотив (Пловдив) и турските отбори Саръерспор, Ванспор, Дарданелспор и Денизлиспор.
 
Шампион на България през 1989 и 1990 с отбора на ЦСКА.
Вицешампион през 1988 и 1991 с ЦСКА и през 1996 и 1998 с Левски (София), бронзов медалист през 1993 и 1994 г. с Ботев (Пловдив). Четирикратен носител на купата на страната през 1988 и 1989 с ЦСКА, 1995 с Локомотив (София) и 1998 с Левски (София).
 
В "A" група има 333 мача и 124 гола. Полуфиналист за КНК с ЦСКА през 1989 г. В евротурнирите има 25 мача и 3 гола (10 мача и 1 гол за ЦСКА в КЕШ, 4 мача с 1 гол за Локомотив (Сф), 4 мача с 1 гол за Левски и 3 мача за ЦСКА в КНК и 4 мача за Ботев в турнира за купата на УЕФА). Има 6 мача за националния отбор.
 
Приключва кариерата си през 2005 г. в Локомотив (София).
Разкритие: Левски уреди национал

Радослав Кирилов ще играе на „Герена“

Моци: Рано е да коментирам промените, трябва по-голяма конкуренция

"Надявам се да има повече отбори в груповите фази на евротурнирите"

Балъков: Някъде липсват и елементарни съоръжения за футбол

Иван Иванов призова клубовете да променят средата, в която работят

Витоша (Бистрица) отново е шампион, Борисов с гол на финала

"Тигрите" надвиха Локомотив (Пд) с 4:3

Ботев (Враца) остава в елита с победа над Пирин

Тимът на Христо Янев фаворит в баража

Пламен Илиев с награда "Златна ръкавица"

Вратарят на Черно море с 14 "сухи мрежи"

Лудогорец обяви силни контроли през лятото

Шампионите се събират на 11 юни

Лудогорец с информация за Текпетей

Звездата на "орлите" се контузи срещу Арда

Берое обяви раздяла с трима

Енцо Еспиноса дойде в Стара Загора през 2023-а