ОФИЦИАЛНО: Съдийската комисия с нов шеф

ОФИЦИАЛНО: Съдийската комисия с нов шеф

Испанец е новият председател, съобщиха от БФС

Реномираният испански рефер от близкото минало Давид Фернандес Борбалан е новият председател на Съдийската комисия към Българския футболен съюз.

Поканата към него дойде лично от президента на централата Борислав Михайлов, а днес двамата подписаха договор за срок от 2 спортно-състезателни сезона.

Борбалан е едно от най-изтъкнатите имена в испанското съдийство с дългогодишна практика в Ла Лига. Има около 300 мача в испанското първенство и европейските клубни турнири, част е от Елитното ниво на съдиите на УЕФА. Той изпълнява ролята на вицепрезидент на Съдийската комисия на Испания в продължение на 3 години, а през последните 5 сезона е водещ съдийски инструктор на УЕФА и ФИФА и се радва на огромен авторитет на международната сцена.

През февруари т.г. той вече бе в България по покана на футболния съюз за традиционния зимен семинар на родните арбитри.

„Назначението на специалист от такъв ранг е поредно доказателство за уважението, с което се ползва българският футбол в Европа. Убеден съм, че с неговия опит и експертиза българското съдийство ще се развие в положителна посока. Искрено му желая успех, защото добрите резултати в работата му ще са от полза на целия български футбол“, заяви Борислав Михайлов.

Макун: Трябва ни постоянство

Защитникът на Левски Кристиан Макун даде интервю пред медиите във Венецуела. Това се случи след равенството срещу Арда 1:1 в първия плейофен кръг от efbet Лига.

Лудогорец стяга мащабна селекция през лятото

Лудогорец готви сериозна селекция за атака на същинската фаза на Шампионската лига. 

Ще има ново гласуване за метростанцията на ЦСКА

Това ще стане на 15 май

Хебър и Крумовград в люта битка за спасение

Следете мача с NOVSPORT.COM

Устройствен план бави строежа на базата в Панчарево

Ще бъде изграден стадион, който да става и за efbet .лига

Сериозен интерес от чужбина към вратаря на Берое Артур Мота

Това призна спортният директор на заралии

ПЪРВО В NS: Павлин Николов плати и спаси лиценза на Спартак Вн

Вижте подробности

Делова и Скаршем се връщат в строя на ЦСКА за Берое

„Червените“ потвърдиха травмата на Локило

Караиванов: Ще има правило за брой български футболисти на терена

Шефът на БПФЛ коментира актуалната тема с българите и чужденците в родните отбори