Официално: Септември със 7 контроли и лагер в Турция

Официално: Септември със 7 контроли и лагер в Турция

Проверката с Левски е под въпрос, съобщиха столичани

Отборът на Септември София ще започне подготовка за вторият полусезон на Efbet лига на 4 януари 2023 годин, съобщиха от клуба.

Старши треньорът на тима Светослав Петров ще изведе своите възпитаници за първо занимание в 14:00ч. на стадион "Драгалевци". "Септемврийци" ще минат медицински прегледи в първите дни на седмицата, а на 21 януари ще се отправят към Турция. Там те ще останат до 3 февруари. Отборът ще изиграе 7 контролни срещи у нас и зад граница. Едната от проверките – срещу Левски, все още е под въпрос, тъй като се изчаква  окончателната програма за пролетния дял.

През този зимен период Септември се е разделил с централния защитник Илия Миланов, но пък привлече освободения от Славия Константин Чешмеджиев. 26-годишният футболист от Република Северна Македония играе на поста на Миланов. Преди дни пък плеймейкърът Красиян Колев беше продаден на Ботев (Пловдив).

Програма за зимните контролни срещи:

14.01 - Струмска слава (Радомир)

20.01 - Спортист (Своге)

25.01 - Зоря Луганск (Украйна)

28.01 - Навбахор (Узбекистан)

01.02 - Нефтчи Фергана (Узбекистан)

02.02 - Кривбас (Украйна)

08.02 - Левски - в зависимост от програмата на двата тима за старта на Efbet лига.

ЦСКА взима португалеца от втори опит, брои 500 000 евро

Халфът бил предложен и на Левски

Бабангида: Левски трябва да търси още голове в Азербайджан

Бившият футболист на Левски Емил Ангелов – Бабангида коментира пред „Мач Телеграф“ представянето на „сините“ срещу Спартак Вн, спечелено на „Георги Аспарухов“ с 2:1. Той разкри и очакванията си за срещата със Сабах в четвъртък. „Абсолютно закономерна победа за Левски. Спартак Варна очаквано игра по-затворено и дебнеше за грешки. За съжаление Левски не успя да вкара повече попадения, но най-важно е, че спечели. Да, стана една грешка в края на мача и Спартак се възползва от нея. Вкараха гол, но това не повлия на крайния изход от срещата. Левски игра добре. Видях динамика в играта и идея. При 1:0 за нас се търсеше бързо още един гол и така и трябва. Това беше шампионска победа за Левски. Бих казал, че до момента в първенството това беше един от най-важните мачове, предвид това, което предстои в Европа. На практика тези мачове са едни от най-важните. Да, ясно е, че като дойдат дербитата с ЦСКА и Лудогорец, тогава ще се раздадат играчите, но те трябва да го правят и в тези мачове срещу по-непретенциозните тимове от елита. Много важни три точки за „сините“ бяха тези и се взеха. Момчетата заслужават поздравления“, започна Бабангида. „Сега трябва да са концентрирани за срещата със Сабах. Според мен Сангаре ще липсва на отбора. Той много сили хвърли в първата среща, а и не само срещу азерите. Много се раздава момчето. Постоянно пресира противниковите бранители и много бързо скъсява дистанциите. Бърз е и експлозивен. Всеки един треньор мечтае за такъв нападател, който толкова много да се бори. Да, той не е типичен голмайстор, но играе със сърце и оставя всичко на терена. Всички момчета се раздават и трябва да ги поздравим. За мен сега от първата минута ще е тежко. Левски не бива да пази резултата! Трябва да се гонят още голове и да играем дисциплинирано. Футболистите трябва да знаят, че се отива в Азербайджан за победа, а не да се пази този гол преднина! Очаквам да видим и домакински натиск в първите 15-20 минути и трябва да отговорят! Сега Сабах ще играят по-отворено и Левски трябва да се възползва!“, заяви той.

Бивш играч на Славия и младежки национал ще играе за Виетнам

Международната футболна федерация (ФИФА) е дала официално разрешение на Чунг Нгуен До да представлява националния отбор на Виетнам, съобщава Bongda24h.vn.

Веласкес с личен рекорд в Левски

Вижте какъв

Тежък скандал в Хебър, Митов плаши с напускане

Тежък скандал се разврази в Хебър (Пазарджик), след като шефът на детско-юношеската школа Йордан Чолов е заплашил наставника на клуба Николай Митов.

Левски подписа със свой юноша

Юношата на ПФК Левски Стивън Стоянчов подписа професионален договор с родния си клуб. Контрактът е за срок от три години, съобщиха официално от лагера на "сините".

Джанлуиджи Донарума е готов за трансфер

Пари Сен Жермен няма да го принуждава

 ЦСКА взима национал на Португалия

Бруно Жордао бил оценяван за 8,9 млн. евро

Бивш вратар на ЦСКА се завръща във футбола на 39 г.

Бившият алжирски национал Райс Мболи ще поднови кариерата си след пауза от година и половина.