ОФИЦИАЛНО: ЦСКА и Етър доиграват днес (ВИДЕО)

Резултатът е 0:0

ЦСКА и Етър Велико Търново ще доиграят двубоя помежду си от 18-ия кръг на efbet Лига в неделя. Двата тима се оттеглиха при резултат 0:0 след първите 45 минути, но снегът над София не спря и мачът нямаше как да бъде доигран.

Поради снежната покривка и нуждата линиите на терена да бъдат оцветени в оранжево, ВАР не може да бъде калибриран така, че да се намесва при засади. Така решенията за нередовна позиция ще бъдат само на асистент-съдиите.

В шестата минута Шахредин Букхолда центрира от статично положение към наказателното поле на ЦСКА, където защитата на "червените" с лекота се справи.

В 8-ата минута Георги Александров влезе остро в краката на Марселино Кареасо, за което получи жълт картон, но около три минути след това главният съдия Кристиян Колев бе извикан от ВАР арбитъра Радослав Гидженов да прегледа лично ситуацията и извади директен червен картон на Александров в 13-ата минута.

В 15-ата минута Тобиас Хайнц потърси с подаване в наказателното поле Дюкенс Назон или Майкъл ЕСтрада, но защитата на Етър изчисти в корнер, от който последва втори такъв. След второто центриране от ъглов удар Мартин Величков изби удар на Браян Кордоба. Третият корнер доведе до изстрел на Християн Петров и отново бе избита в ъглов удар от Величков. След това изпълнение търновци най-накрая успяха да изчистят топката.

В следващите минути ЦСКА продължи да е по-активният тим, колкото позволяваше тежкият терен, покрит със сняг.

В 28-ата минута Етър имаше шанс да поведе в резултата. Първо Мартин Тошев бе изпуснат от защитата на ЦСКА, но стреля в страничния стълб, а след това Шахредин Букхолда пропусна да вкара на празна врата.

След тази атака на "виолетовите" двубоят бе временно спрян за почистване на линиите на терена.

В 40-ата минута Християн Петров почти от аутлинията създаде смут в търновската защита, но нямаше футболист на "червените" на добра позиция, който да засече топката. Две минути след това вратарят на Етър демонстрира отличен рефлекс, след като Джонатан Линдсет получи от Тобиас Хайнц и стреля към вратата.

Началото на второто полувреме се забави, тъй като представители на двата клуба, съдиите и съдийският делегат обсъждат дали двубоят да продължи.

ЦСКА - Етър 0:0

Стартови състави:

ЦСКА: 1 Густаво Бусато, 19 Иван Турицов, 13 Браян Кордоба, 6 Християн Петров, 15 Тибо Вион, 17 Емануел Шакич, 26 Марселино Кареасо, 7 Джонатан Линдсет, 14 Тобиас Хайнц, 29 Майкъл Естрада, 9 Дюкенс Назон

Треньор: Нестор Ел Маестро

Етър: 22 Мартин Величков, 6 Пламен Димов, 15 Георги Ангелов, 4 Георги Александров, 7 Кольо Станев, 77 Мартин Николов, 28 Николай Янков, 23 Мосес Кандидус, 29 Янко Ангелов, 24 Шахредин Букхолда, 9 Мартин Тошев

Треньор: Светослав Петров