ОГРОМНА ДРАМА! Локо (Сф) надви Спартак (Вн) в 102-та минута (ВИДЕО)

Дузпа в края развали дебюта на Киселичков в Спартак (Варна)

Локомотив (София) спечели изключително драматично, с гол от дузпа в 102-ата минута, домакинството си на Спартак (Варна) от 8-ия кръг на футболната ни efbet Лига.

Срещата завърши при резултат 3:2  и бе първа за „железничарите“ на осветление в столичния квартал „Надежда“ като предложи много емоции на феновете.

Тя бе и официален дебют за новия треньор на гостите Тодор Киселичков, чийто възпитаници обаче продължиха серията си от загуби.

Тя вече включва 5 срещи, така че варненци остават един от двата отбора без победа в групата на майсторите през новата кампания и са закотвени на дъното с едва 2 точки от 8 двубоя.

През второто полувреме днес те имаха и късмет, защото червен картон на Здравко Димитров бе отменен със системата ВАР.

В герой за домакините се превърна голмайсторът им Димитър Митков, който оформи крайното 3:2 и откри резултата с глава в 25-ата минута.

Така нападателят вече има 6 попадения през сезона, макар че само 5 минути след първия му гол Румен Руменов изравни за гостите.

Секунди преди почивката Антонио Вутов отново изведе Локо Сф напред в резултата, реализирайки красив дебютен гол след летния си трансфер, но скоро след паузата Божидар Васев отново изравни - 2:2, за да се стигне до драмата в самия край на даденото 7-минутно продължение на мача.

Иначе Митков изведе Локо напред още в 25-ата след центриране на Симеон Славчев, но Спартак отговори само 5 по-късно с попадение на Румен Руменов.

Той получи топката по земя в наказателното поле и я изпрати във вратата на домакините с удар от около 11 метра.

Локомотив обаче се оттегли на почивка с преднина, след като Антонио Вутов вкара минута преди изтичане на редовното време. Юношата на Левски овладя топката пред наказателното поле и я изпрати в далечния ъгъл със свиреп удар от малко над 20 метра.

Двата отбора продължиха да се атакуват и през второто полувреме, в което обаче падна само един гол. То бе в полза на Спартак, след като в 51-та минута Виктор Митев изпрати прецизно центриране пред вратата на Локо и Божидар Васев засече топката с глава в далечния ъгъл за 2:2.

След седмата минута на добавеното време на стадион "Локомотив" се разрази драма. Спартак изпусна да спечели първия си мач под ръководството на Тодор Киселичков с пропуск на Илкер Будинов сам срещу вратаря, а в ответната контра Локо получи дузпа. Зад топката застана първият голмайстор Митков, който вкара победния гол във 12-ата минута на добавеното време.

Така Локомотив измъкна трите точки и се изкачи на осмо място в класирането с 12 точки от осем мача. Спартак остава на дъното само с една точка и седем загуби.

Локо Сф – Спартак Вн 3:2
1:0 Димитър Митков (25)
1:1 Румен Руменов (30)
2:1 Антонио Вутов (44)
2:2 Божидар Васев (51)
3:2 Димитър Митков (102, дузпа)

Стартови състави:

Локо Сф: 24. Александър Любенов, 21. Камен Хаджиев, 13. Селсо Рапосо, 33. Алан Диас, 26. Красимир Милошев (к), 4. Мики Орачев, 8. Симеон Славчев, 44. Божидар Кацаров, 39. Антонио Вутов, 45. Димитър Митков, 70. Димо Бакалов;

Резерви: 1. Дамян Дамянов, 10. Валентин Николов, 22. Ивайло Найденов, 9. Илия Димитров, 89. Матеус Дуарте, 15. Лука Иванов, 18. Християн Чипев;

Старши треньор: Станислав Генчев;

Спартак Вн: 21. Иван Дичевски, 19. Никола Борисов, 3. Ибрям Ибрям, 23. Проспер Менди, 51. Илкер Будинов, 8. Ивайло Климентов, 77. Румен Руменов, 11. Виктор Митев, 30. Божидар Васев, 7. Георги Бабалиев, 33. Здравко Димитров;

Резерви: 67. Християн Христов, 2. Велислав Боев, 45. Даниел Начев, 9. Мехмед Сабри, 17. Цветан Илиев, 14. Ивей Ромееш, 22. Сами Ел Анаби;