Още един важен играч на дузпата в ЦСКА

Още един важен играч на дузпата в ЦСКА

Марселино Кареасо е поредният футболист на „червените“, който гледа към изхода

Марселино Кареасо е поредният футболист на ЦСКА, който гледа към изхода, пише „Тема Спорт“.

Договорът на колумбиеца изтича през лятото и по всичко личи, че той няма да бъде подновен. Според запознати, още отпреди няколко месеца 25-годишният полузащитник се оглежда за други опции за бъдещето си.

Той не е бил на терена вече повече от месец, като за последно игра при гостуването на ЦСКА 1948 на 7 ноември, когато се отчете и с попадение. След това Кареасо получи контузия в коляното.

Официалната информация от клуба гласи, че и в момента се възстановява от нея. Той обаче вече твърде дълго се готви на облекчен режим, без да се присъединява към основната група, което отваря въпроси относно мотивацията му да носи червената фланелка.

Твърде вероятно е Марселино да е изиграл последния си мач за ЦСКА, като почти сигурно ще пропусне последния двубой за годината срещу Спартак Вн в неделя. Армейците биха продали колумбиеца през зимата, за да вземат все пак някаква сума за правата му, а не да го изпуснат като свободен агент след края на сезона.

Освен него, още един футболист, който доскоро беше важна фигура в тима – Тобиас Хайнц, не попада в плановете на клуба.

„Армейците“ ще опитат да намерят отбор, на който да продадат или преотстъпят 26-годишния норвежец. Ако това не се случи, може да се стигне и до прекратяването на договора му по взаимно съгласие. Хайнц е обвързан с ЦСКА до лятото на 2026 година.

Той също вече няколко седмици е в лазарета, но сериозността на контузията му буди все по-голямо съмнение. Това се отнася и за друг норвежец – Улаус Скаршем, когото зимната чистка в ЦСКА също ще обхване.

Тя вече започна, след като наскоро клубът разтрогна по взаимно съгласие с ненужните Брадли де Нойер и Амос Юга. Националът на ЦАР дори вече си намери нов отбор, като се събра с Нестор Ел Маестро в унгарския Дебрецен.

Леонид Шейнгезихт отпадна в Малта

Леонид Шейнгезихт отпадна във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Малта с награден фонд 15 хиляди долара.

Нападател на „соколите“ влезе в лазарета

Чуждестранен нападател на Спартак Варна ще е аут между две и три седмици от терена

Седалките и осветлението на „Армията“ - като на Алианц Арена

Ръководството на ЦСКА избра окончателно компанията, която ще постави седалките на напълно реконструирания стадион „Българска армия“. И те ще бъдат досущ като на един от най-модерните в целия свят - „Алианц Арена“.

Живондов: Голът на Чочев е най-важният в кариерата ми

Временният наставник на Лудогорец, Тодор Живондов, изрази голямо удовлетворение след победата с 3:2 като гост над Черноморец Бургас в турнира за Купата на България.

Чочев: Всяка победа носи самочувствие

Ивайло Чочев класира Лудогорец за следващата фаза на Купата на България след победа с 3:2 над Черноморец Бургас като гост.

На живо: Янтра - ЦСКА 1948 (СЪСТАВИ)

Следете мача с NOVSPORT.COM

Лудогорец напред за Купата с драматична победа (ВИДЕО)

Чочев класира "орлите" с гол в 94-та минута

ЦСКА за стадиона: Мечтата е все по-близо (ВИДЕО)

ЦСКА публикува официално изявление относно строителството на стадион „Българска армия“. 

Ясни са датите на следващите мачове на Лудогорец от младежката Шампионска лига

Двубоите на Лудогорец до 19 години срещу Динамо (Минск) от втория кръг на младежката Шампионска лига в Разград ще се проведат на 1 ноември и 5 ноември, съобщиха официално от клуба.