Основен футболист напусна Дунав преди мача с Левски

Основен футболист напусна Дунав преди мача с Левски

Луис Пахама си тръгна от Русе

Дунав (Русе) се раздели с французина Луис Пахама, съобщиха от ръководството на футболния клуб.

„Желанието за прекратяване на отношенията бе както на играча, така и на клуба, респективно договорът бе прекратен по взаимно съгласие. Разделихме се приятелски чувства и пожелания за всичко най-добро и за двете страни“, гласи съобщението от щаба на „драконите“.

31-годишният атакуващ футболист пристигна в Русе в началото на годината след опит натрупан във втория отбор на Монако, както и различни тимове във Франция, Испания, Латвия. Със своите голове и асистенции помогна на отбора на Дунав за укрепването му в средата на класирането на Втора лига през сезон 2023/ 2024 и петото място след 21 изиграни мача през настоящата кампания.

„От гледна точка на футболиста той заяви своето желание във връзка с персонални причини. Той бе тук далеч от дома си и семейството си и в крайна сметка това често е фактор. От гледна точка на клуба, бе ясно, че е неизгодно и контра продуктивно да влизаме в излишен формализъм и да задържаме футболист, който е възможно да не може да дава 100% за нас поради изброените по-горе причини. Разбира се, имаше и други мотиви, които си остават в кухнята. Бе преценено, че и с оглед на изтичащия му договор през лятото е нищожна вероятността да намерим желаещ да заплати трансферна компенсация, а в същото време за самия клуб предвид обстоятелствата е по-добре да намери добър заместник на неговия пост още през зимата“, посочват още от русенския клуб.

Самият Пахама разпространи емоционално съобщение в социалните мрежи, с което обяснява случилото се.

„Не беше лесно решение с много емоция, но всяко приключение има начало и край. Исках лично да кажа едно голямо благодаря за цялата любов, която ми дадохте и всичко, което сте направили за мен. Имах незабравими моменти. Фенове, персонал, физиотерапевти, лекари, съотборници, исках да благодаря и на моите треньори Мартин Ковачев и Георги Чиликов, моите братя Джонатан Н‘Сонде, Кевин Беманга и Елисее Су… Тук изживях всичко – смях, гняв, сълзи, но имах прекрасни моменти... Благодаря и довиждане“, гласи съобщението на французина във фейсбук.

Фенове прекъснаха дербито Локо (Сф) – Левски

Това ще доведе до нови финансови санкции

Георги Иванов и кметът на Бургас откриват утре реновиран стадион

Спортното съоръжение ще предостави модерни условия за детско-юношески футбол и масов спорт

Славия обяви групата за мача с ЦСКА 1948

Старши треньорът на Славия Златомир Загорчич определи групата за гостуването на ЦСКА 1948, което е предпоследния мач от 8-ия кръг на efbet Лига

Димитър Илиев: Заслужавахме победата

Офанзивният футболист на Локомотив Пловдив Димитър Илиев даде своето мнение след края на мача срещу Лудогорец от осмия кръг на efbet Лига, завършил при резултат 1:1

Мота: Не бяхме себе си през първото полувреме

Треньорът на Лудогорец – Руи Мота, заяви след 1:1 срещу Локомотив Пловдив, че неговият тим не е приличал на себе си в хода на първата част, след която изоставаше в резултата

Сърбин спаси Лудогорец с фамозен гол на "Лаута"(ВИДЕО)

Станич вкара в 95-та минута за 1:1

Левски пречупи борбен Локо (Сф) в 96-ата минута и дръпна на върха

Марин Петков влезе от пейката, взе лентата и донесе драматичния успех на „сините“

Девойките на ЦСКА спечелиха турнира за Купата на АБФ

"Червените“ получиха шампионската купа от президента на АБФ и член на Изпълкома на БФС Мила Христова

„Левски“ се завръща, а шампионатът на България е в разгара си

Вниманието пак е насочено към клубните двубои, а емоциите са по-силни от всякога