Основен играч на Лудогорец пропуска голяма част от зимната подготовка

Основен играч на Лудогорец пропуска голяма част от зимната подготовка

Причина за това е Купата на африканските нации

Eдин от основните футболисти на Лудогорец - Ноа Сонко Сундберг, ще пропусне голяма част от зимната подготовка на тима. Причина за това е Купата на африканските нации, която ще започне на 13 януари в Кот"д Ивоар.

27-годишният централен защитник е част от разширения списък на Гамбия за турнира и почти сигурно ще остане в основната група на селекционера Том Сайнтфит. Тимът е в група със Сенегал, Гвинея и Камерун.

Преди година, когато бе част от Левски, Сундберг отново не бе на разположение на клуба си заради надпреварата на Черния континент. Тогава той помогна на Гамбия да стигне до четвъртфиналите, където отпадна от Камерун.

Както е известно, в началото на този сезон бранителят осъществи взривоопасен трансфер от "Герена" на "Хювефарма Арена". До момента Сонко има 18 мача със зелената фланелка във всички турнири, в които се отчете с 1 гол и две асистенции.

Сундберг не е единственият гамбиец в Първа лига, който няма да участва в зимната подготовка на тима си заради ангажиментите с националния отбор. Същото се отнася за вратаря на Локомотив София Бубакар Гай, твърди "Тема Спорт".

Добруджа постигна немислим обрат срещу Черно море

Тимът на Ясен Петров остават над зоната на изпадащите

Националките по футбол откриват европейските квалификации срещу Хърватия

Женският национален отбор на България ще открие кампанията в европейските квалификации с домакинство на Хърватия на 3 март (понеделник) от 12:00 часа на стадион „Александър Шаламанов“ в София.

НА ЖИВО: Септември (Сф) - ЦСКА (СЪСТАВИ)

Следете мача на живо с нас тук

Треньорът на Ботев (Враца) за Берое: Дойдоха само да се защитават

"Отборната игра и колективът могат само да ме радват", посочи Тодор Симов

Урибе: Равенството е заслужено, Берое търси заместник на Салидо

Треньорът на Берое коментира ремито с Ботев във Враца

Играч на Спартак (Варна) отказа заплата от 250 000 долара

Шанде обаче решил да не ходи в Русия заради войната в Украйна