ПАК ТОЙ! Чочев "избухна" при драматична победа на ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

Гостите стигнаха до успеха с 2:1 във Враца

ЦСКА 1948 победи Ботев Враца с 2:1 на стадион „Христо Ботев“ в първи мач от 12-ия кръг на efbet Лига. В герой за "червените" се превърна миналогодишния голмайстор на първенството Ивайло Чочев.

Врачани излязоха напред в резултата в 18-ата минута с гол на Браян Переа от дузпа, която самият той спечели, след като бе избутан от Емил Ценов. В 37-ата минута Ивайло Чочев също бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Браян Мендоса, и столичани изравниха.  В 70-ата и 72-рата минути Педриньо уцели напречната греда. В добавеното време Ивайло Чочев донесе победата на гостите с глава след центриране на Антонио Вутов. Това бе третото попадение на халфа през сезона.

В третата минута Педриньо пробва мерника си от далечна дистанция, но не успя да уцели вратата, пазена от Федерико Бариос.

Три минути след това Даниел Генов пробва елегантен удар към далечния ляв ъгъл от границата на наказателното поле, Браян Переа понечи да отклони топката, но се размина с нея и Даниел Наумов успя да реагира блестящо и изби.

Четвърт час игра след началото на мача Ботев Враца поиска дузпа за избутване на Емил Ценов срещу Браян Переа, като първоначално такава не последва, но Драгомир Драганов прегледа сам ситуацията на монитора и посочи бялата точка. В 18-ата минута зад топката застана самият Переа, който преодоля Наумов с удар в горния десен ъгъл - 1:0.

В 24-ата минута при центриране отдясно Елитон засече с глава, ударът му излизаше встрани от вратата, но топката се удари в главата на Рууни Ева и излезе в аут.

Половин час след началото на двубоя Рууни Ева върна топката към Ивайло Чочев, който отправи удар от движение, но бе много неточен.

Малко след това Марко Мажуга прибва да изненада Даниел Наумов след добър пробив отляво, но българският национал бе застанал добре и се справи с лекия шут.

В 34-ата минута и ЦСКА 1948 получи дузпа след дълго преразглеждане на Драганов на монитора за игра с ръка на Браян Мендоса в наказателното поле. С изпълнението се нагърби Ивайло Чочев, който би леко в долния десен ъгъл, Федерико Бариос се метна в другата посока и в 37-ата минута резултатът бе изравнен - 1:1.

До края на първата част не се стигна до повече интересни ситуации пред двете врати.

В 47-ата минута Момчил Цветанов свали топката за Браян Переа, който потърси удар в горния ляв ъгъл, но топката профуча на сантиметри от напречната греда на вратата, пазена от Даниел Наумов. Малко след това и Педриньо отправи неточен удар.

Четвърт час по-късно Елитон засече центриране от корнер и свали топката за Ивайло Чочев, който от близка дистанция прати топката в мрежата, но бе отсъдено нарушение на бразилския защитник срещу Мартин Христов и попадението не бе признато.

В 70-ата минута Педриньо стреля от границата на наказателното поле, но нацели напречната греда. Само две минути след това от сходна позиция късметът отново обърна гръб на бразилеца, който отново нацели гредата.

В 83-ата минута Георги Русев стреля, топката рикошира в защитник, но въпреки това, Бариос се справи, последва удар на Ивайло Чочев от дистанция, който вратарят отново спаси.

В последната минута от редовното време Жан-Пиер да Силва проби през центъра и стреля от около 20-ина метра, но над вратата на Даниел Наумов.

В третата минута от добавеното време Ивайло Чочев получи центриране отдясно от Антонио Вутов и с глава прати за втори път топката в мрежата на Федерико Бариос.

Ботев (Враца) - ЦСКА 1948 1:2
1:0 Переа 17 дузпа
1:1 Ивайло Чочев 37 дузпа
1:2 Ивайло Чочев 92

Състави:

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 20. Мартин Христов, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 18. Диого Барбоса, 9. Даниел Генов - К, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 19. Браян Переа

Резерви: 76. Красимир Костов, 8. Митко Панов, 11. Жан Пиер да Силва, 21. Бубакар Траоре, 4. Луиз Соарес, 37. Марио Киконда, 24. Мартин Смоленски, 3. Мартин Кавдански, 16. Красимир Тодоров

Треньор: Христо Янев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 18. Ивайло Чочев – К, 10. Георги Русев, 21. Емил Ценов, 24. Ерденис Гурища, 8. Педриньо, 19. Руни Ева, 87. Симеон Петров, 5. Елитон, 15. Симеон Василев, 20. Антонио Вутов

Резерви: 33. Генадий Ганев, 9. Видар Кяртенсон, 23. Емил Виячки, 4. Мики Орачев, 17. Никола Илиев, 39. Парвиз Умарбаев, 6. Стив Фуртадо, 99. Радослав Кирилов, 11. Бирсент Карагарен