Пълна каша с евровизите, правилата на БФС в абсолютен разрез с наредбите на УЕФА

Пълна каша с евровизите, правилата на БФС в абсолютен разрез с наредбите на УЕФА

Ако Лудогорец стане шампион, Локо (Пд) ще играе в Лига Европа независимо от финала за купата

 

Българският футболен съюз заформи поредната каша със собствените си правила и изисквания. Три кръга преди края на шампионата в А група още няма яснота кой може и има право да играе в Лига Европа.

Според Наредбата на БФС ако носителят на купата на страната е и шампион, то тогава в Лига Европа играе отборът с най-предно класиране в А група.

Когато носителят на Националната купа е и шампион на страната, в турнира на Лига Европа участва клубът, който е класиран на най-предно място в класирането на шампионата на страната, след всички клубове, които са се класирали за Лига Европа.

От друга страна обаче УЕФА напомня на БФС, че правилникът не евроцентралата е променен и вече е строго определено кой участва в Лига Европа. От УЕФА изрично упоменават, че ако шампионът стане и носител на купата, то в Лига Европа играе финалиста за купата.

Ако победителят в турнира за купата на България „Корпоративна Търговска банка“ спечели квота за участие в квалификациите за Шампионската лига за сезон 2012-13, неговото място в турнира Лига Европа се заема от отбора, загубил финала в турнира за Купата на България. Загубилият финалист обаче влиза в Турнира Лига Европа с квотата за най-ниско класирания в първенството участник в европейските турнири, а не с мястото, запазено за носителя на купата на България.

Така според УЕФА ако Лудогорец стане шампион на България, Локомотив (Пд) трябва да играе в Лига Европа независимо от резултата на финала за купата.

Остава да видим дали БФС ще промени собствените си правила, за да не противоречи на УЕФА.

 

Ратко Достанич: Играчите ми са герои

Наставникът на Локомотив (София) Ратко Достанич говори след ремито 1:1 срещу Локомотив (Пловдив) на "Лаута"

Душан Косич: Трудно се работи в тази ситуация

Наставникът на Локомотив (Пловдив) Душан Косич говори след равенството 1:1 срещу Локомотив (София) в efbet Лига

Мощен Локо (Сф) изпусна победата на "Лаута"(ВИДЕО)

Безобразен Локо (Пд) стигна с късмет до 1:1

Ботев Пловдив с над 20 милиона лева приходи за 2024 година

Ботев Пловдив е отчел приходи от близо 21 милиона лева през календарната 2024 година, става ясно от годишния финансов отчет на „жълто-черните“

Левски пусна в продажба специалния мърчандайз "Гунди завинаги в сърцата"

Левски обяви пускането в продажба на специална колекция облекла „Гунди завинаги в сърцата"

Загорчич предупредил играчите си да внимават за Талис

Златомир Загорчич заяви, че голмайсторът за ЦСКА 1948 срещу Славия – Талис, има страхотен удар, а „белите“ са коментирали, че трябва да внимават с офанзивния халф

Иван Стоянов: Тази победа е благодарение на предишните треньори

Новият старши треньор на ЦСКА 1948 Иван Стоянов коментира дебютния си мач, в който „червените“ спечели гостуването на Славия с 1:0

ЦСКА 1948 спря ужасната серия с 1:0 над Славия (ВИДЕО)

Победен дебют за Иван Стоянов начело на "червените"

Караманджуков говори за намаляването на отборите и чужденците в елита

Спортният директор на Лудогорец Георги Караманджуков коментира актуалните теми около бъдещата структура на efbet лига и предложените промени