Пълната власт за Стойчо в ЦСКА минава през бой на Лудогорец

Пълната власт за Стойчо в ЦСКА минава през бой на Лудогорец

Козовете са в ръцете на Младенов

Последните изречения от флаш-интервюто на Стойчо Младенов след равенството срещу Арда в четвъртък дадоха ясен сигнал, че на "Българска армия" не всичко върви така, както си го представя треньорът на ЦСКА.

А опитен човек като него винаги може да облече мнението си в най-подходящите думи. Думи, които хем да се разберат от когото трябва, хем да не звучат като атаката на Славко Матич към ръководството на Арда след същия двубой.

Точно заради невъздържаното си слово сърбинът получи еднопосочен билет за Калотина. Подобно нещо с Младенов няма как да се случи по две причини.

Първото е начинът на изразяване. Второто е иконичният статут, който Стойчо притежава в Борисовата градина. И понеже стана въпрос за използването на думите, те бяха:

"От първия ден говоря едно и също, но явно някои не искат да ме чуят. Умишлено. Този отбор има една основа, върху която трябва да надграждаме, но тази основа не е достатъчна, за да се преборим и да надделеем над Лудогорец. Не могат да ми повлияят, че този е страхотен, пък аз не го пускам".

С това изказване Младенов ясно даде да се разбере, че той все още не кара влака в ЦСКА самостоятелно.

Подобно нещо не се е случвало от стъпването на настоящата власт на "Армията" и големият въпрос е дали Стойчо ще стане първият треньор, преборил се да прави селекцията.

И ако наставниците преди него не са имали проблем с липсата на автономност, Младенов е друга бира.

И ясно го показа с изказването си след мача с Арда, когато с няколко фрази прехвърли отговорността за липсата на по-добри резултати през есента. В момента той се намира в ситуация win-win.

Ако получи пълната власт, за него ще е идеалният сценарий. Ако ли не, селекцията е в чужди ръце, както и отговорността. Козовете са в ръцете на Младенов.

Той има подкрепата на публиката, успя да вкара отбора в групите на Лигата на конференциите и въпреки множеството неубедителни игри през есента отборът е в позиция да е само на две точки зад Лудогорец след края на полусезона.

Това, разбира се, минава през успех над разградчани в навечерието на Коледа. Досега статистиката не е в полза на Младенов, но за всяко нещо има първи път. А евентуална победа над шампиона ще затвърди още повече позициите на Стойчо в Борисовата градина. Във всяко отношение.

Тогава ще има и още повече основание да посегне към пълната власт на "Армията". А последното би било голяма новина.

Вероятно мачът с Лудогорец ще е лакмусът за това как ще се развият нещата в ЦСКА в следващите месеци.

Затова и този двубой ще бъде с особена стойност за Младенов. Много по-важен от този с Виктория Пилзен. Мачът на годината!

Тунчев: Доказахме, че става с български играчи

Александър Тунчев заяви, че е доволен от селекцията на Арда, включваща трима българи – Антонио Вутов, Бирсент Карагарен и Георги Николов

Новият треньор на Берое: Не знам дали ще спазваме правилото за 4 българи в състава

"Аз съм реалист и нищо не искам да обещавам"

Ивелин Попов: Оставам в Ботев, но не знам кой би се навил да дойде

Капитанът на Ботев Пловдив, Ивелин Попов, заяви пред медиите преди началото на лятната подготовка, че ще остане в клуба, въпреки сериозната неяснота около бъдещето

ОКОНЧАТЕЛНО: ЦСКА изгони Иван Дюлгеров

ЦСКА официално взе решение да прекрати договора на вратаря - Иван Дюлгеров

СЕНЗАЦИЯ: Намери се спасител на Ботев (Пд)

Георги Самуилов отново ще издържа клуба

Венци Стефанов: Бойс и Гърлс не могат да бъдат лицето на Славия!

„Нашите рожби са на първо място при нас“, заяви президентът на "белите"

Славия взе вратар от ЦСКА 1948

Славия представи официално вратаря Леви Нтумба

ОФИЦИАЛНО: Юноша напусна Левски

Левски се раздели с още един български футболист

Руи Мота: Лудогорец трябва да е шампион със стил

Новият треньор на разградчани говори за първи път след назначението си