Първо в NS: Славия остава без половин отбор през лятото

Първо в NS: Славия остава без половин отбор през лятото

Шестима основни с изтичащи договори

Старши треньорът на Славия Златомир Загорчич може да се окаже без половин отбор основни футболисти от лятото.

Novsport.com научи, че шестима играчи на "белите" са с изтичащи в края на сезона договори, които към днешна дата все още не са подновени.

Става въпрос за капитана Галин Иванов, голмайстора през кампанията Тони Тасев, Иван Минчев, който е със статут на втори капитан, Ертан Томбак, Кристиан Добрев и втория вратар Николай Кръстев. Сходна е и ситуацията с Венцислав Керчев.

Всеки един от тях вече е свободен да преговаря с други клубове, а след два месеца и половина ще бъде със статут на свободен агент.

Единствен през зимата с нов контракт се сдоби титулярният вратар Светослав Вуцов, който обаче може да бъде продаден през лятото, а с евентуалното напускане на Кръстев да се отвори и вратарски казус пред "белите", чийто трети избор е 48-годишният Георги Петков.

А ако се стигне до раздяла, Загорчич ще бъде принуден да гради изцяло нов отбор за следващия сезон. Заги спечели Купа на България през 2018 година, а в този период в тима бяха именно Галин Иванов и Иван Минчев. Именно около опита на последните наставникът на "белите" се опитва да развива и младежките национали Крис Стоянов, Чунг Нуген До и Мартин Сораков. 

Отбор от Бундеслигата си хареса национал на България

Тим от Първа Бундеслига си е харесал български национал, твърдят медиите в Белгия

Левски излезе с официална позиция срещу расизма към футболистите му

Левски излезе с официална позиция, в която категорично осъди всички форми на расизъм

ЦСКА ще почете Иван Зафиров с черни ленти срещу Добруджа

ЦСКА ще почете паметта на именития защитник Иван Зафиров-Копата с черни ленти на ръцете на футболистите по време на гостуването на Добруджа

Веласкес е първият след Николай Митов, който преподписва договор с Левски

В последните години е истинско събитие треньор на Левски да запази поста за повече от един сезон, камо ли да подпише нов договор

Валентин Захариев: Вуцов ни спаси от разгром срещу Испания

Бившият треньор на вратарите на Левски Валентин Захариев, който отлично запознат с качествата на Светослав Вуцов, коментира всичко случващо се около национала в последните часове

Лудогорец мисли само за победа срещу разклатения Спартак (Вн)

Шампионите могат да доближат Левски на една точка в битката за върха

Ботев Пловдив посреща Славия в битка на дъното

Неделев ще изиграе мач номер 300 за "канарчетата"

Ботев (Пд) с последна тренировка преди мача със Славия

"Канарчетата" на режим на базата

Фен-зоната на "Колежа" преди Ботев - Славия

"Канарчетата" с куп активности за домакинството