Петко Христов от Джакарта: Тука сме да надграждаме

Петко Христов от Джакарта: Тука сме да надграждаме

Един от най-опитните български футболисти Петко Христов заяви, че отборът вече се адаптира след пътуването от София до Индонезия.

Националният отбор на България пристигна в Югоизточна Азия за второто издание на турнира „FIFA Series 2026” и днес направи първа тренировка на един от терените на стадион „ГБК“ в Джакарта.

„Тежко пътуване, 15-часов полет и два пъти спирахме. Днес ни е първата тренировка на терен, подготвяме се и гледаме да се влагаме максимално. Вече всичко е наред и треньорът трябва да реши стартовия състав за следващия мач. Момчетата са в добро настроение“, започна централният бранител.

„Тука сме да надграждаме на терена и да показваме добри резултати. Наистина за Соломоновите острови като отбор не знаем нищо за тях, но няма как да подценим мача и ла си кажем – играем със Соломоновите острови, какво толкова? Искам в тези два мача да покажем добро лице и да надградим на това, което правим до момента“, обясни опитният бранител.

„Най-важното е нашата игра и ние как ще се представим. Опитахме се да научим нещо за тях. Днес след тренировката вероятно ще говори треньорът за тактиката“

Той призна, че топлото време и голямата влага са малко необичайни за всички в отбора, но няма как и те се съобразяват с времето.

„Горд съм да съм в националния отбор, за мене е чест. Искам да дам всичко от себе и ако трябва да направя нещо, което треньорът иска, ще го направя. Всеки, който е тук, а заслужил да бъде национален състезател на България“, завърши Петко Христов.

Лудогорец с информация за мача с Левски

Лудогорец уведомява всички фенове, които ще гледат на живо утрешния мач срещу Левски от XXXIV кръг на efbet Лига, че стадион „Хювефарма Арена“ ще отвори врати в 18:15 часа.

Официално: Глобиха Левски с над €5000 и отложиха решението за скандала на Черно море - Ботев Пд

Вижте всички решения на Дисциплинарната комисия към БФС

НА ЖИВО: Черно море - Локомотив (Пд) (СЪСТАВИ)

Следете мача на живо с нас тук

Пастор: Борим се за директно участие в Лига Европа

Защитникът на ЦСКА Пастор говори за целите пред клуба до края на сезона в интервю пред бразилското издание “avassessoria.com.br”

Веласкес: Фокусът на Левски е новия стадион

Треньорът на Левски Хулио Веласкес даде поредно интервю след спечелената титла на България. Този път испанецът говори пред голямото севилско издание Estadio Deportivo

Етър привлече нов централен нападател

Централният нападател Цветомир Цанев е най-новото попълнение на Етър (Велико Търново), похвалиха се от клуба