Петричев и кметът на Разград спорят пред общината, десетки фенове на Лудогорец протестират (ВИДЕО)

Петричев и кметът на Разград спорят пред общината, десетки фенове на Лудогорец протестират (ВИДЕО)

Клуб и община влязоха в сутрешен телевизионен спор около документацията за концесията на "Лудогорец Арена"

Десетки фенове на Лудогорец окупираха тази сутрин сградата на общината в Разград и протестират срещу евентуалното отлитане на местните „орли” от града.

Изпълнителният директор на шампионите Ангел Петричев влезе в директен телевизионен спор с кмета на Разград Валентин Василев относно документацията за 35-годишната концесия на „Лудогорец Арена”.

„Благодаря на тези хора, които се събират рано сутринта. В 10 часа ще има мирен протест на нашите фенове. Стигна се до това след доста дълги разговори между ръководството на Лудогорец и ръководството на община Разград по отношение на документацията за търга за концесия. Ние изразихме опасения за текстове, които са неясни и в следващите 35 години ще ни вкарат в неясноти. Ние предпочитаме да подписваме прецизни договори”, заяви Ангел Петричев пред Нова телевизия.

Кметът Василев беше до него пред общината и веднага му отговори, говорейки за себе си в трето лице.

„Кметът на община Разград е фен на Лудогорец и нееднократно го е показал, вкл с последния договор от 5 януари, който позволи на Лудогорец да се регистрира и да вземе лиценз. Имаше инсинуации, в които се коментираше, че община Разград иска да се издържа от футболния клуб. Държа да подчертая, че нямаме претенции за продажба на футболисти, за приходи от ТВ права, това е много важно”, каза Василев.

Петричев веднага го помоли за „конкретизиране” на документацията около концесията.

„Концесията е за 35 години, като ние в този период трябва да изградим един изключително модерен стадион, който да приема европейски мачове на най-високо ниво. Г-н кмете, прецизирайте договора!”.

„Този диалог го водим от няколко седмици”, посочи кметът, а Петричев продължи:

„Предупредихме, че има проблеми с документацията, но не знам защо толкова бързат от общинската администрация да вкарат проекта. Не е само тази общинска сесия, има и следваща, и по-следваща...”.

Градоначалникът отрече да има намеса на политиката в спорта по казуса. „Няма политика тук. Има бизнес отношения. От едната страна е община Разград, от другата страна е един клуб”.

Общинският съвет в Разград ще се събере днес на редовно заседание. Една от точките, които ще трябва да обсъдят местни­те управници, е докладна­та за концесия на "Лудого­рец Арена", внесена от кме­та д-р Валентин Василев. Условията в документа до­ведоха до сериозен конфликт между Лудогорец и община Разград. Причината за това стана заложена клауза, според която клубът трябва да прена­сочва 0,5 процента от при­ходите си към бюджета на градското управление.

Левски без петима срещу Витоша, Веласкес с обещание

Няма да подценим съперника, призна испанецът

Асен Митков пропуска последния мач на Левски за годината

Халфът е с контузия

Сдружение ПФК Ботев с важни въпроси към кмета на града

Това бездействие поражда сериозни рискове

Монтана без двама за Купата

Тимът на Анатоли Нанков се изправя срещу Локо Пловдив

Левски тренира без Евертон Бала

Нападателят вече е в родината си

Мартин Георгиев: Не искам да играя в друг български клуб

"В дългосрочен план целта ми е да изляза на голяма сцена, където да печеля трофеи", каза защитникът

Бакуревич: Фратрия ще влезе в елита

"Засега няма никакви индикации, че ще има някакво сливане или под някаква друга форма обединение между Фратрия и Спартак", каза той

Алмейда: Ще се справим с Десподов

"Гледаме мач за мач", каза португалецът

Хьогмо: Очаквам мотивацията да бъде на едно и също ниво във всеки мач

"Утре ще се изправим срещу един отбор с малко по-различен стил на игра от този на Селта", каза той