Петролул дава Лудогорец на УЕФА

Според гостува­щия отбор Присо и спортният директор Мариус Никулае са били нападнати и е имало физическа саморазправа от страна на трима предс­тавители на домакините в тунела

Скандалът около контролата между Лудогорец и Петролул може да стигне до УЕФА. Двубоят бе прекратен в 42-рата минута при резултат 0:0. Причината бе спречкване на терена, в което дейно участие взе бившият играч на ЦСКА и настоящ на Петролул - Нджонго Присо. Камеруне­цът налетя на бой на Козмин Моци, след което съдията пока­за три червени кар­тона. Румънците обаче отказаха да излязат за второто полувреме и така двубоят бе прекра­тен.

Според гостува­щия отбор Присо и спортният директор Мариус Никулае са били нападнати и е имало физическа саморазправа от страна на трима предс­тавители на домакините в тунела. Гостите веднага информирали румънското посолство, а се говори, че днес ще сезират и УЕФА за действията на Лудо­горец.

„Нервите на терена бяха изпус­нати, но реакцията на охранителите бе неадекватна. Те ми налетяха, въпреки че съм човек, който си върши работа на те­рена. Дано се вземат мерки и тези хора да си понесат последс­твията", каза Присо.

Собственикът на Лудогорец Кирил Домусчиев не бе много разговорлив след скандала. „Аз не съм бил в тунела, за да знам какво се е случило. Цялата ра­бота е въпрос на ниска култура", каза Кирил Домусчиев.
Малшанс: България загуби с дузпи финала в Лига на нациите