Пирин проспа 45 минути, но победи Ботев (Ихтиман) с 2:0 (ВИДЕО)

Андреас Васев и Станислав Бачев вкараха двата гола през втората част

ОФК Пирин се наложи над Ботев (Ихтиман) у дома в Благоевград с 2:0 в поредния кръг от първенството на В АФГ.

Благоевградчани проспаха първото полувреме, в което гостите успяха да затруднят на няколко пъти отбраната в зелено, особено в 38-та минута, когато Горанов стреля във Васев от само няколко метра. Пиринци създаваха епизодични опасности, като удари направиха Стоев, Кацимерски и Андреас Васев.

Втората част започна с натиск на Пирин, който бе реализиран именно от Васев, който се възползва от пас на Стоев и от десетина метра не сгреши в 55-ата минута.

Десет минути по-късно влезлият като резерва Бачев бе точен с глава за "орлетата" и покачи резултата на 2:0 след центриране от корнер.

Пет минути по-късно втория голмайстор се контузи и бе заменен принудително от Николов. Точно той пропусна най-чистото положение до края, останал очи в очи с вратаря на гостите, но стреля покрай вратата.

До края на мача и Благов имаше възможност да се разпише във вратата на ихтиманци, но пропусна от няколко метра.

Следващата среща за „орлетата” е идващата неделя, когато отбора гостува на Миньор в Бобов Дол.