Пирин завърши контролите с успех над Беласица

Бенгюзов бе точен от дузпа за "орлетата"

Пирин победи Беласица Петрич с 1:0 в петата си контрола от зимния подготвителен период. Това бе трета поредна победа за „орлетата“ по време на подготовката. Двубоят се проведе на стадион „Христо Ботев“ и бе неофициален дебют за новия треньор на тима Олександър Бабич и неговият екип.

Единственият гол в мача падна в 9-ата минута, когато Венцислав Бенгюзов бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на футболист на Беласица след удар на Асен Дончев.

В 26-ата минута след грубо влизане в краката на Андрей Йорданов напрежението взе връх и след спречкване между двата щаба в крайна сметка бе показан червен картон и на Йорданов, и на Карачоров от гостите. На мястото на Андрей Йорданов влезе Георги Върбанов.

В 30-ата минута Полонский уцели гредата след центриране от корнер. В 45-ата минута бе изгонен втори футболист на гостите с червен картон – Валентин Костов.

През второто полувреме Пирин продължи да доминира, а гостите предложиха два-три удара от дистанция, които не затрудниха вратаря Кирев.