Пламен Андреев ще подобрява рекорд на Георги Петков

Вижте какъв

ачът срещу Апоел Беер Шева се оказа исторически за вратаря на Левски  Пламен Андреев, пише днес в. „Мач Телеграф“.

В Израел той записа третото си участие с екипа на тима в евротурнирите и също за трети път не допусна гол. Припомняме, че преди това той постигна същото и в двата двубоя със северномакедонския Шкупи.

Така Андреев стана едва вторият вратар в историята на Левски, който не допуска гол в първите си три мача под рамката на „сините“ в Европа.

18-годишният страж изравни рекорда на Георги Петков. Той също дебютира с три сухи мрежи преди 22 години. През 2001-а Левски елиминира босненския Железничар Сараево след победа с 4:0 на „Герена“ и 0:0 в реванша.

След това направи 0:0 на „Георги Аспарухов“ с норвежкия Бран. Едва в четвъртия си мач – гостуването на реванша в Берген, Петков допусна първия си гол, а двубоят завърши 1:1. В него след като допусна попадението стражът на „сините“ се контузи, след като бе неволно настъпен по ръката от покойния Георги Марков. Наложи се Петков да бъде принудително заменен от взетия под наем тогава от Нефтохимик Йордан Господинов. Той се справи добре, не допусна гол и така с 1:1 във втория мач и повече отбелязани голове на чужд терен Левски продължи напред към плейофите за влизане в ШЛ.

Ако Андреев не получи гол отново и в четвъртък срещу Апоел Беер Шева, той ще надмине рекорда на Георги Петков, който за момента само е изравнил. Така сегашният страж на „сините“ ще стане първият стартирал с 4 сухи мрежи в Европа.