Пламен Андреев ще запише мач номер 60 за Левски

Стражът на "сините" достига котата още срещу Етър тази вечер

Вратарят на Левски Пламен Андреев ще запише 60-и официален мач за “сините” във всички турнири, ако се появи днес в игра срещу Етър. 18-годишният страж е твърд титуляр за столичани вече втори сезон.

През тази кампания той стана дебютантът под рамката на Левски в Европа, опазил най-дълго суха мрежа. За първи път се появи в мач на континенталната сцена при гостуването на Шкупи този сезон, спечелено с 2:0. В реванша от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите сините се наложиха с 1:0. Серията на Андреев продължи и в гостуването на Апоел Беер Шева, където след края на мача на таблото светеше резултат 0:0.

Още в 18-ата минута на сблъсъка с израелците на "Герена" Андреев постави рекорда, а двубоят завърши с успех за “сините” с 2:1, като вратарят допусна гол в 79-ата минута, вкаран от Йоан Стоянов.