Пламен Киряков: Учудвам се как Левски взима лиценз, вече няма да правим компромиси

Пламен Киряков: Учудвам се как Левски взима лиценз, вече няма да правим компромиси

„Искаме си парите за Пламен Димов накуп”, заявиха от Черноморец

Прокуристът на Черноморец Пламен Киряков бе категоричен, че няма да бъдат правени повече отстъпки към Левски за дълга по трансфера на Пламен Димов. Бранителят премина на „Герена" през зимата на 2013 година, като за правата му трябваше да бъдат платени 300 хиляди лева.

„Акулите” получиха половината от сумата, но останалата не бе преведена от сините, макар на няколко пъти двете ръководства да водиха разговори за изплащането й.

"Мисля, че е крайно време да има някакви последствия по въпроса. БФС трябва да направи нещо. Учудвам се как Левски взима лиценз, при положение че не са ни платили. Просто си нямам идея... Вече не сме готови на никакви компромиси. Нямаме намерения да разсрочваме дълга и затова не предвиждаме да водим преговори с ръководството им. Искаме сумата да бъде платена накуп и то възможно най-скоро. Освен това от Левски въобще не са ни търсили, за да говорим по повод дълга. Преди време говорихме по въпроса, но дотам, нямаше никакви резултати след това. Мисля, че този път, ако искат да вземат лиценз, трябва да платят дълга към Черноморец", обясни Пламен Киряков пред "Тема Спорт".

Собственикът на Левски Тодор Батков пък онзи ден призна, че на сините е необходима сума в порядъка на 1,2-1,3 милиона лева, за да покрие изискванията за евролиценз. В нея влизат и 130 хиляди лева дълг към Локо Пд по трансфера на защитника Аймен Белаид, 30 хиляди лева на Берое за Пламен Крумов и още 30 хиляди лева на Ботев Пд за Луис Педро. Освен това сините имат да дават пари и на холандския АДО Ден Хааг от продажбата на Гари Родригес.

Томаш обяви групата на ЦСКА за домакинството на Ботев Пловдив

От състава на „армейците“ ще липсва наказания Джеймс Ето’о, както и контузените Георги Чорбаджийски и Джейсън Локило.

Феновете на ЦСКА обявиха дрескод "червено" за финала

Организираните привърженици на ЦСКА от Трибуна "Сектор Г" обявиха код "червено" за финала за Купата на България срещу Лудогорец на 22 май. 

Арис Солун отрече за интерес към Макун

Защитникът на Левски не попада в плановете на гърците

Веласкес: Искаме да променим тенденцията срещу Черно море

"Това е най-важният ни мач, защото предстои", каза треньорът на Левски

Йовичевич отказал на украински клуб

Иска да атакува Шампионска лига с Лудогорец

Трима от ЦСКА пропускат мача с Ботев Пд

"Червените" обявиха групата си

Привърженик на ЦСКА стана известен при обявяването на новия папа

Запалянкото, чието име остава неизвестно, бе забелязан с шапка на "червените"

Нов в Левски аут за Черно море

Карл Фабиен все още не е възстановен

Арда ще брани третото място срещу шампиона Лудогорец

Срещата е днес от 17:45 часа