Столично-варненски тест за Сашо Томаш

Столично-варненски тест предстои на Локомотив Пловдив до края на редовния дял.

Възпитаниците на Александър Томаш срещат двата тима от морската ни столица – Черно море и Спартак, и 3 от София – ЦСКА 1948, Славия и Левски, в оставащите 5 кръга.

Именно от решаването на този тест ще зависи какво ще преследват черно-белите в плейофите.

Смърфовете ще водят люта битка с Морето и сините за четвъртото място, което може да се окаже, че ще даде билет за участие на баража за Лигата на конференциите.

Затова и визитата на „Тича“ в понеделник може да се окаже решаваща за понататъчния развой на сезона. Локо обаче не се чувства никак конфортно срещу Черно море в морската ни столица. Черно-белите не са печелили там от 5 години. За последно смърфовете надвиха моряците като гост на 18 март 2018-а с 1:0. Последваха 4 загуби и 2 ремита, като последното поражение бе през декември за Купата на България. Именно от нейния развой ще стане ясно дали четвъртото място ще дава прави на плейоф за ЛК, а това ще се случи само, ако Лудогорец или ФК ЦСКА 1948 Сф спечелят трофея.

Наставникът на варненци Илиан Илиев пък ще приеме една от любимите си жертви като домакин. В 12 мача за първенство и купа, когато специалистът е приемал черно-белите той е записал 7 победи, 3 равенства и само 2 загуби, водейки Черно море, Верея, Левски и Берое.

Илиев има известни колебания по състава и те са свързани най-вече с атаката и това дали да заложи на Атанас Илиев или Исмаил Иса на върха или пъл да рискува и с двамата, както го направи в някои срещи тази пролет.

Наказан за двубоя със смърфовете е Александър Василев.