Поляци разкриха нов трансфер в ЦСКА

Поляци разкриха нов трансфер в ЦСКА

Вижте кой ще подсили армейците

ЦСКА е на път да осъществи поредния си трансфер дни преди подновяването на шампионата в българското първенство.
 
Вратарят Гжегож Сандомиерски ще продължи кариерата си на „Българска Армия“, твърди „Sportowefakty“.
 
Според информацията, Сандомиерски вече е договорил личните си условия с ЦСКА. 28-годишният вратар ще разтрогне договора си с Краковия по взаимно съгласие и ще продължи кариерата си в ЦСКА, пише Гонг.
 
Контрактът на Сандомиерски с Краковия изтичаше на 30 юни, но той отказа да го поднови.
 
Сандомиерски бе неизменен титуляр на вратата на Краковия през сезоните 2015/16 и 2016/17, но загуби мястото си в състава от началото на настоящата кампания.
 
Той дори не попадна в групата на Краковия за зимната подготовка на тима и тренираше с втория отбор на поляците. Преди подновяването на полския шампионат той бе изваден от състава на Краковия и не получи картотека за втория дял от първенството.
 
Амбицията на Сандомиерски е да се пребори за място в националния отбор на Полша за Световното първенство в Русия. В ЦСКА той ще има добре познатата конкуренция на Витаутас Черниаускас, който също игра в полското първенство, но за Корона Киелце.
 
Кариерата на Сандомиерски започва в Ягелония Бялисток, а от 2011 до 2014 се води в белгийския Генк. През този период е преотстъпван на три пъти в отборите на Ягелония, Блекбърн и Динамо Загреб. На практика той няма нито един официален мач за Генк. През 2014/15 играе в Завиша Бидгошч, а от 2015 година е част от тима на Краковия.
 
Той също така има три мача за националния отбор на Полша и бе трети вратар на Европейското първенство през 2012 година. Гжегож Сандомиерски ще се превърне в четвъртия поляк, който ще играе в българския шампионат.

 

Добри новини за треньора на Спартак Варна

Треньорът на Спартак Варна Гьоко Хаджиевски отново ще може да разчита на Ангел Грънчов и Дамян Йорданов за съботното домакинство с Ботев Пловдив от осминафиналите в турнира за Купата на България.

НА ЖИВО: ЦСКА 1948 - Добруджа

Мачът се играе на стадион "Витоша" в Бистрица

Без контузии в ЦСКА след гостуването на Черно море

ЦСКА ще стартира подготовка утре (9 декември) за предстоящия осминафинален двубой срещу Локомотив (София) за Купата на България.

Футболният Пирин предлага акциите си на Община Благоевград

Футболният Пирин обяви, че ще предложи акциите на клуба на Община Благоевград.

Шеф в БФС: Не приемам подобно грозно отношение към професионален футболист и национален състезател

"То е срамно и унизително", каза Кирил Котев

Левски и Вихрен се разбраха за контрола

Проверката ще е на 28 януари

Ботев Вр се издължи, ФИФА вдига забраната

Клубът ще може да картотекира нови футболисти

Попето остава в Арда при класиране в Европа

Наскоро халфът обяви, че ще прекрати кариерата си след края на сезона

Христо Янев набеляза трима от елита на България

ЦСКА вече работи по зимната си селекция