Официално: Антон Велков си тръгна от Локомотив (София)

Официално: Антон Велков си тръгна от Локомотив (София)
Източник: БГНЕС

Българин ще го смени, призна Веселин Стоянов

Антон Велков повече няма да бъде треньор на Локомотив (София). Признанието дойде от собственика на клуба Веселин Стоянов. Двамата са провели разговор в неделя, на който да коментирали бъдещето на специалиста по негово собствено желание.  Това стана по-малко от 24 часа след загубата от "Хебър" с 1:2 в Пазарджик. До този момент "червено-черните" имат 3 победи и 3 поражения през пролетта. 

 "Да проведохме разговор, желанието му на Антон Велков е да напусне - разкри Стоянов пред "Труд News". - Ще се разделим по негово желание."

Като причина бизнесменът изтъкна това, което самият Велков призна след двубоя от 25 кръг на Първа лига: "Той каза, че някои от футболистите на се за този отбор. Загубите със "Септември" и сега от "Хебър" ги приема като лично поражение. Той е човек с достойнство.  Аз бях сигурен, че с него ще успеем да избегнем бараж за оцеляване. Съжалявам, че си тръгва."
 
По темата за негов заместник той обясни: "В момента ще търсим, нямаме решение. Трудно ще бъде. Ще търсим българин, защото познава по-добре обстановката и футболистите. Вярвам, че ще постигнем целта си. Видяхте какви класни футболисти привлякохме през зимата, така че съм спокоен. Ще излезем от кризата. Ще намерим достоен заместник." 

Както "Труд News" писа в неделя, опция е Светослав Петров, който е свободен. Спряган е и Станислав Генчев. Самият Веселин Стоянов не потвърди за нито един от двамата. 

Скок с три места за България в ранглистата на ФИФА

След мачовете през ноември

Намалиха наказанието на Локомотив Пловдив

Вижте подробности

Мениджърът на спряган за Левски и ЦСКА: Всичко си зависи от него

Сериозен интерес към Лео Пимента

Валери Божинов тренира с Локомотив Пловдив

Oще двама младоци се включиха в заниманието на "смърфовете"

Черно море понесе тежък удар

Живко Атанасов няма да играе срещу Локомотив София

Наша американка: Трябва да похвалим Черна гора

Трябва да похвалим Черна гора. Определено ни затрудниха, но това не бива да ни учудва. Това каза Кайла Хилсман пред БНТ.

Ботев Пловдив поиска среща между БФС, клубовете и телевизията за футболната програма

Вижте позицията на клуба

Директорът на националните отбори: Това е пътят, но трябва още много работа

Ден след успеха на националния отбор с 2:1 над Грузия техническият директор на Българския футболен съюз Кирил Котев очерта впечатленията си от срещата във вторник и направи своята равносметка за световните квалификации пред БТА.

Оборище може да изпусне титулярния си вратар Майкъл Матев

Стражът на панагюрци е привлякъл интереса на клубове от Втора лига