Потвърдено: Отварят трибуна „Бесика“

Потвърдено: Отварят трибуна „Бесика“

Гласуват по 16.5 милиона лева за „Лаута“ и „Колежа“

Новата трибуна "Бесика" на стадион "Локомотив" в Пловдив получи одобрение да бъде въведена в експлоатация и ще може да приеме феновете на "черно-белите" за първия домакински мач на тима за пролетния дял от футболната Първа лига, съобщи за БТА кметът на район "Южен" Костадин Язов, който отговаря за строителството на "Лаута".

Язов уточни, че по-рано днес оглед на съоръжението е минала Държавната приемателна комисия, която не е констатирала нередности и е установила, че обектът е годен за ползване и следва да издаде акт 16 и разрешение за използване.

По този начин феновете на Локомотив ще могат да влязат на новата "Бесика" за двубоя с Ботев Враца, който е в неделя (12 февруари) от 16:45 часа.

Както БТА информира, заради строителните дейности по трибуна "Спортклуб" и Южната трибуна на стадиона секторът за гости на "Лаута" временно ще бъде на Централната трибуна на съоръжението.

Той вече е обособен и също ще може да бъде използван за първия официален двубой на Локомотив за 2023.

Междувременно стана ясно, че утре ще бъде гласувано Ботев (Пловдив) и Локомотив (Пловдив) да получат по близо 16.5 млн. лв. за стадионите си.

Това предложение внасят от ГЕРБ на сесията на ОбС.

То ще е компромисният вариант да се завършат стадион „Христо Ботев“ и „Локомотив“.

Сумите ще бъдат разпределени в 3 бюджетни години, каквото бе и първоначалното предложение.

Припомняме, че строителят на „Колежа“ изрази готовност да инвестира веднага и да си получи парите от Община Пловдив разсрочено без лихви.

Десподов призова за подкрепа към националите

Бъдете 12-ият играч, каза капитанът на “лъвовете”

Ясен е съдията на мача Миньор – Етър

Вижте съдийските назначения за срещите от 5 кръг

Глобиха Ботев (Пловдив) с почти 6 бона, санкционираха и Веласкес

Вижте всички решения на Дисциплинарната комисия на БФС

БФС отпусна още 400 билета за България - Испания

Интересът към мача е огромен

Клуб от Лос Анджелис иска Марин Петков от Левски

„Сините“ са определили цена от $1 млн. за таланта си, но са получили оферта за наем

Официално: Неопитен съдия за мача между двете ЦСКА

Вижте всички назначения за предстоящия кръг в efbet Лига

ЦСКА пусна в продажба билетите за мача с ЦСКА 1948

“Червените” отново определиха съперника като “отбор гост”

БФС: Делата на Кръстаич и колегите му още не са решени

Повече от изявлението на БФС прочетете тук

Левски погаси още една част от дължимото към НАП

“Сините” заплатиха 220 хиляди лева