ПОТВЪРДЕНО: Всички в Берое са намалили заплатите си

ПОТВЪРДЕНО: Всички в Берое са намалили заплатите си

"Чужденците, които привлякох, са по-евтини от българските играчи“, посочи Херо

Треньорът на Берое Димитър Димитров - Херо обяви пред "Меридиан Мач", че всички треньори и футболисти в клуба са се съгласили да намалят заплатите си, докато в България не се играе футбол заради пандемията от коронавирус.

Той уточни, че процентът, с който са били съкратени парите на играчите, не е бил един и същ за всички.

"Футболистите са показали разбиране и са се съгласили да свият парите си. При тези с по-големи заплати процентът е по-висок. Имах притеснения за чужденците, но всички са казали "Да". Аз също се съгласих да ми намалят заплатата, с колкото шефовете поискаха. Казах им, че съм готов да работя без пари, докато трае кризата", казва още Херо.

Той изрази притесненията си от формата, в която ще завари футболистите, когато тренировките се подновят.

"Ако може да се вярва на играчите, те твърдят, че поддържат форма. Ще се види дали казват истината, когато започнат тренировките", добави специалистът, който прекарва карантината в семейната си къща в Крайморие заедно с цялото си семейство.

На финал Димитров коментира и темата за чужденците в българския футбол.

Самият той привлече шестима легионери в Берое, които бързо се аклиматизираха и показаха качества. Това са Алиун Фал, Гаюс Макута, Октавио, Пиер Фонкю, Стив Фуртадо и Теди Мезаг.

"Често се спекулира, че чужденците струват много повече от родните футболисти. При нас обаче това не отговаря на истината. Чужденците, които привлякох в Берое, са по-евтини от българските играчи. Намерихме ги из третите дивизии на Европа. Няма как да ги взема от вторите лиги с толкова ниски заплати, за каквито се съгласиха да играят за Берое", обясни Херо.

Босненец и украинец ще свирят мачовете на Черно море в Европа

"Моряците" се изправят срещу Истанбул Башакшехир

Официално: Локомотив (Пловдив) с девето ново попълнение

Крилото е юноша на Левски и подписа за 2 години

Асоциацията на съдиите по футбол в България и Съдийската комисия към БФС стартират нов международен проект

Информацията за проекта вече се представя пред реферите от ранглистата на БФС

ЦСКА започва утре подготовка за старта на сезона

Вижте програмата на „червените“ до неделя

Спартак (Варна) трепери за звездата си

Панамецът е обвързан със варненския тим до 30 юни 2027 година

ЦСКА предлага рекордна заплата на израелски национал

27-годишният халф в момента е свободен агент

Томова се изкачи с шест места в световната ранглиста

Първата ракета на България при жените Виктория Томова се изкачи с шест места в световната ранглиста сингъл на Женската тенис асоциация (УТА) след края на Откритото първенство на Великобритания.

Цветомир Найденов обяви още един трансфер

ЦСКА 1948 продължава да работи на трансферния пазар през това лято.

Ботев Враца обяви трансфера на нападател

От Ботев Враца обявиха привличането на нападателя Аймен Суда, който вече има сериозен опит по българските терени.