ПРАЗНИК В ПЕТРИЧ! Беласица стана на 100 години!

ПРАЗНИК В ПЕТРИЧ! Беласица стана на 100 години!

Уникално шоу на Царя

Уникален празник в Петрич отбеляза юбилея на голямата любов в града, ФК Беласица! Обичаният от малки и големи жители на общината отбор навърши 100 години. Бела, която играе в професионалния футбол в последните два сезона, благодарение на усилията на общинското ръководство, начело с кмета Димитър Бръчков, привлече над 4000 зрители на обновения "Цар Симуил" за големия празник.

"Честит вековен юбилей, честита вековна обич, Бела! На нас се падна честта да отбележим този юбилей, но и отговорността да предадем тази обич на следващите поколения, да обичат отбора и да му помагат с каквото могат. За да продължим това, което ни наследиха нашите деди. Публиката на Беласица винаги е била част от отбора, винаги ни е подкрепяла. Уважаеми петричани, днес сме в дома си, на Царя! Ние като общинско ръководство ще продължим да градим и да пазим традицията. Мястото на Беласица е тук, на Царя! Честит празник, петричани! Честит празник, Беласица! Да живее вовеки!", заяви емоционално в обръщението си кметът на Петрич Димитър Бръчков, с което предизвика еуфория по трибуните. След което награди заслужили ветерани и фенове.  

ОФИЦИАЛНО: ЦСКА назначи нов изпълнителен директор

Вангел Вангелов заема ръководната позиция

От Ботев Пловдив: Нека дербито бъде празник на футбола

От Ботев Пловдив публикуваха официална декларация за толерантност и уважение между феновете преди дербито с Локомотив.

Живондов сменя схемата, залага на повече българи срещу Черноморец

Временният треньор на Лудогорец Тодор Живондов ще направи доста промени по състава за днешното гостуване на Черноморец Бургас.

Добрин Гьонов фаворит за шефско място в ЦСКА

Бившият президент и изпълнителен директор на ЦСКА 1948 и настоящ зам-изп. директор на БФС - Добрин Гьонов, е бил сред най-обсъжданите имена за заместник на Радослав Златков, пише "Тема Спорт".

Мота започна да извива ръцете на Лудогорец

Лудогорец официално се раздели с Руи Мота.

Янтра и ЦСКА 1948 закриват осминафиналите за Купата

Янтра посреща ЦСКА 1948 в последния 1/8-финален мач за Купата на България.

Лудогорец започва защитата на Купата в Несебър

Шампионите гостуват на Черноморец

Септември потвърди NS: Обявиха новия треньор

Спортният директор на Септември Кристиян Добрев обяви кой ще бъде новият старши треньор на тима. В ефира на DIEMA SPORT той съобщи, че начело на отбора застава Славко Матич.

Треньорът на Локо Пд преди дербито с Ботев: Двубой, изпълнен със страст

Старши треньорът на Локомотив Пловдив Душан Косич заяви, че отборът му няма нужда от допълнителна мотивация преди дербито с градския съперник Ботев и призова привържениците на "железничарите" за подкрепа.