ПРАЗНИК В СТАРА ЗАГОРА: Мечтан дебют за Херо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое разби с 4:0 десетима от Ботев Враца, Конте вкара два, Камбуров с гол №225 в елита

Берое записа четвърта поредна победа срещу Ботев Враца, след категоричен успех с 4:0 в първия мач от XIV кръг на футболното първенство.

Срещата бе дебют за новия наставник на домакините Димитър Димитров-Херо и започна по най-добрия начин, защото Апостол Попов от гостите сгреши още в началото и Ибрахима Конте се възползва, за да открие резултата в петата минута.

28-годишният гвинеец покачи на 2:0 скоро след началото на второто полувреме, в което Ботев Враца остана и с човек по-малко заради червен картон на Керчев.

Мартин Камбуров оформи класиката от дузпа в 67-ата минута със своя гол №225 в елита и вече е само на 28 от абсолютния рекордьор Петър Жеков.

След това Зоран Йосипович замени Императора и сложи точка на спора с попадение малко преди края, за да превърне в празник първия мач на Херо начело на Берое.

Наставникът също е втори във вечна ранглиста, но при треньорите, тъй като записа своя 431-и двубой начело на осми различен клуб от елита.

Проблемите на Ботев Враца пък се задълбочиха с четвърта поредна загуба далеч от дома за първенство. Още на старта се стигна до неразбирателство в тяхната защита и Конте наказа груба грешка на Апата – 1:0.

После Камбуров се размина на сантиметри след пробив на Василев в 11-та минута, а две по-късно Конте получи в наказателното поле и предостави за Минчев, чийто силен шут бе спасен от вратаря. Топката попадна в Камбуров и той я прати в мрежата, но реферът маркира засада, каквато имаше.

Така почивката дойде при резултат 1:0, а две минути след подновяване на играта Берое вкара второ попадение. Василев центрира чудесно в пеналта, където Конте засече от въздуха – 2:0.

Шест минути след това Минчев стреля прекрасно от пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда.

В следващите минути Берое продължи да владее инициативата на терена и в 66-ата Бригидо изведе Камбуров в наказателното поле, където нападателят бе съборен от Венцислав Керчев. Реферът отсъди дузпа и показа червен картон на бранителя.

Камбуров се нагърби с изпълнението и прати топката в мрежата, за да реализира своето шесто попадение през сезона – 3:0.

После нападателят отстъпи мястото си на Йосипович, който оформи крайното 4:0 в 88-ата минута след добавка.

Така Берое тръгна с победа при Херо и вече има 21 точки, с 9 повече от Ботев Враца.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш (к), 3. Милен Желев, 4. Ерол Алкан, 6. Александър Цветков, 17. Ибрахима Конте, 19. Александър Василев, 73. Иван Минчев, 59. Ахмед Туба, 10. Вандерсон Виана (60 – 28. Рубен Бриджидо), 77. Педро Еуженио (77 – 14. Яя Меледже), 9. Мартин Камбуров (70 – 21. Зоран Йосипович);

Треньор: Димитър Димитро
в

БОТЕВ (ВРАЦА): 33. Красимир Костов, 11. Андреас Васев, 16. Апостол Попов, 30. Валери Домовчийски (к), 86. Валери Божинов (70 – 23. Симеон Мечев), 37. Венцислав Керчев, 7. Георги Вълчев (80 – 10. Петър Атанасов), 6. Даниел Гаджев (60 – 8. Доминик Янков), 19. Ивайло Михайлов, 18. Илия Миланов, 14. Мирослав Будинов;

Треньор: Сашо Ангелов;

Стадион: „Берое“, Стара Загора.