Предлагат на Левски бивш голаджия на Черноморец (Одеса)

Предлагат на Левски бивш голаджия на Черноморец (Одеса)

Франк Джа Джедже игра срещу Лудогорец в групите на Лига Европа

Пред Левски има още една опция за централен напада­тел. На сините е предложен котдивоарецьт Франк Джа Джедже. Той е познат у нас от мачовете на Лудогорец срещу Черноморец Одеса в групите на Лига Европа мина­лия сезон. Тогава разградчани спечелиха в Украйна с 1:0, а на "Васил Левски" завършиха 1:1. Джа Джедже пък бе най-опас­ният щурмовак на противни­ка и постоянно тормозеше за­щитата на шампионите.

В момента нападателят е свободен агент. Той е роден на 2 юни 1986 година в Абиджан, но притежава и френски паспорт - 12-годишен се мес­ти в Париж. Юноша е на ПСЖ, дори има 5 мача за първия от­бор. Пращан е под наем в Брест и Гренобъл, преди пос­ледният тим да откупи пра­вата му през 2007 година - съ­отборник е с Христо Янев. До2009-а изиграва 36 мача и бележи 10 гола. Следва престой в Страсбург, където се засича с Емил Гъргоров-Бадема, и Ница. През 2012 година преминава в украинския Черноморец Оде­са. За първенство има 38 мача със 7 гола. През март 2014-а обаче разтрогва с клуба зара­ди усложнената ситуация в страната. Доиграва сезона в норвежкия Сарпсборг. В мо­мента още е без отбор. Любо­питното е, че Джа Джедже има мачове за юношеските отбори на Франция и за олим­пийския тим на Кот Д’Ивооар.

Към момента Левски не може да си позволи да вземе скъ­по платен играч. Поради тази причина от преминаване на "Герена" се отказаха румънци­те Александру Йоница и Дани­ел Никулае, както и унга­рецът Кристиян Немет. В мо­мента сините тестват чили­еца Маурисио Гомес. Очаква се до края на седмицата да пристигнат още играчи на проби 
Величков даде висока оценка на Христо Янев

Спортният директор на ЦСКА Бойко Величков даде висока оценка на работата на Христо Янев след победата с 2:1 над Локомотив (София) в осминафинал за Купата на България.

Генчев: Направихме подаръци за двата гола

Старши треньорът на Локомотив София Станислав Генчев изрази разочарование от грешките в защита, довели до отпадането на отбора от Купата на България.

ЦСКА отпразнува победата над Локо Сф с трансфер

ЦСКА официално обяви привличането на колумбийския флангови футболист Алехандро Пиедраита, малко след победата над Локомотив София за Купата.

Спорове в Мали заради липсата на Сангаре

Липсата на повиквателна за футболиста на Левски Мустафа Сангаре за националния отбор на Мали предизвика оживени дискусии сред местните фенове.

Христо Янев: Победихме с постоянство и качествен футбол

Наставникът на ЦСКА Христо Янев изрази удовлетворение от класирането на отбора за четвъртфиналите на Купата на България.

 Бруно Жордао: Бяхме спокойни и търпеливи

Героят на ЦСКА срещу Локомотив София - Бруно Жордао, сподели след класирането на "червените" за 1/4-финал в турнира за Купата кой е най-големият плюс на Христо Янев. 

ЦСКА обърна Локо Сф и е на четвъртфинал за Купата (ВИДЕО)

Бижу на Бруно Жордао донесе успеха на "червените"

Цветомир Найденов намекна, че ЦСКА 1948 иска звездите на Спартак (Варна)

Един от асовете на "соколите" е желан и от Левски

Киселичков: Аз искам Ботев (Пловдив) да стигне до финала

"През Купата е най-прекият път до Европа"