Препелица: Надявам се скоро да разтрогна с Лудогорец

Препелица: Надявам се скоро да разтрогна с Лудогорец

„Пратих имейл на ръководството, с който поисках да стана свободен агент”

Часове преди съотборниците му да излязат на терена и да победят с 2:0 Виктория Пилзен, халфът на Лудогорец Андрей Препелица разкри, че е подал молба в клуба договорът му да бъде разтрогнат.

„Имах малък проблем с контузия и затова пропускам мача с Виктория. Но не е само това. Генерално - имам проблем с Лудогорец. Дори пратих имейл на ръководството, с който поисках да стана свободен агент. Засега не сме постигнали консенсус. Не знам къде е проблемът, но се надявам в скоро време да разтрогна договора си. Все пак пристигнах в клуба като свободен агент, а клубът получи някаква пари за мен от участието ми на Евро 2016 във Франция. Преди време имаше интерес от Еспанъол, но тогава в Лудогорец ме увериха, че ще разчитат на мен. Вместо това влизах на терена за кратко и имаше опасност да пропусна европейското", каза Препелица пред румънските медии.

Въпреки че не е доволен от статута си в Лудогорец, той посочи, че няма никакво намерение да се завръща в Румъния. „Ще остана в Лудогорец, ако нищо не стане. Но искам да играя, да бъда национал. Не съм получил шанс при този треньор. Изиграх няколко мача, но ме сменяха без никакво обяснение. Лудогорец иска около 1 милион евро. Но за да получи такива пари за мен, трябва да играя. Надявам се да намерим някакво решение", каза Препелица.

30-годишният полузащитник премина преди година в Лудогорец, след като контрактът му със Стяуа изтече. За разградчани той има 22 мача в Първа лига. В момента Препелица лекува травма.

ЦСКА понижи шеф заради трансферни провали

Методи Томанов вече има нов статут

Прогноза: Гол/гол на Славия-Арда

"Белите" търсят първи успех през сезона

Прогноза: Триумфално завръщане на Добруджа у дома

Тимът на Атанас Атанасов е перфектният домакин

Любимец в Левски отказал на Черно море

Илиан Илиев разкри за три провалени трансфера това лято

Бихме Аржентина на футбол

България тръгна с победа на Homeless World Cup 2025

Левски продава, за да вземе нападател

"Сините" не са приключили с трансферите

Добрич тръпне в очакване - елитен футбол отново след 8122 дни

Ботев (Враца) е първият съперник на стадион "Дружба" този сезон

"Червено" дерби в София - Керкез се цели в първа победа

Годой дебютира за ЦСКА срещу ЦСКА 1948

Илиан Илиев: Днес спечелихме точка и трябва да сме щастливи

"Единственият отбор, който ни побеждава в последните две години у дома, е Локомотив Пловдив"