Ръководството на Ботев (Враца) подава оставка

Ръководството на Ботев (Враца) подава оставка

Настоящото ръководство на Ботев (Враца) подава колективно оставка на предстоящото Общо събрание на елитния клуб на 30 юли

Настоящото ръководство на Ботев (Враца) подава колективно оставка на предстоящото Общо събрание на елитния клуб на 30 юли. Това съобщиха на пресконференция председателят на Управителния съвет на Ботев Чавдар Атанасов и спортно-техническият директор Пламен Николов и административния директор Юри Николов.

Според Пламен Николов, оставката е заради нежеланието им да участват в новия проект за бъдещето на футболния клуб, предложен от италиански инвестиционен фонд. Фондът заяви инвеститорски интерес към Ботев (Враца) преди повече от месец, а неговият представител в България Ивайло Рачев влезе в управителния съвет на клуба на извънредно общо събрание на 29 юни, когато бе одобрена и тригодишна инвестиционна програма. Преди дни италианските инвеститори обявиха, че замразяват проекта си докато не придобият мажоритарно участие в управителния съвет на футболния клуб. На предстоящото общо събрание трябва да бъде взето решение Ботев (Враца) да се преобразува в търговско дружество. 

Николов допълни, че ръководството на тима не е съгласно и със подготвяната селекция от новите инвеститори. По думите му 10 чуждестранни футболисти - бразилци и италианци, са идвали на проби, но само двама от тях "ставали за нещо". Чужденците с нищо не са по-добри от нашите български футболисти в отбора, допълни спортно-техническият директор.

Председателят на клуба Чавдар Атанасов добави, че в момента футболистите на Ботев (Враца) са разколебани, чувстват се оставени на произвола на съдбата и вече има текучество.

ЦСКА прибира 4 милиона от Лапоухов?

Вратарят на ЦСКА привлича сериозно внимание от чуждестранни клубове

Първата съпруга на Боби Михайлов: Беше прекрасен човек!

Първата съпруга на починалия легендарен вратар Борислав Михайлов - Петя Костова, сподели своята скръб в история на профила си в социалната мрежа Instagram с кратко, но силно емоционално послание

Девойките до 17 г. започнаха с победа евроквалификациите

България победи Босна и Херцеговина с 2:0

Нов директор на „Лаута“ призова за подкрепа срещу Локо Сф

Георги Величков излезе с призив към феновете на Локо Пд

Фен №1 на Черно море: Илиан Илиев е магьосник

„Петото място ще го вземем, но това нито е трудност, нито ще е постижение"

Лапорта: Барселона не изисква от футболистите си да говорят каталонски

„Това е официалният език на Барселона и играчите знаят това добре“