РАЗКРИТИЕ: Дерменджиев се завръща в Лудогорец

РАЗКРИТИЕ: Дерменджиев се завръща в Лудогорец

Очаква се до края на деня шампионите да официализират промените

Опитният Георги Дерменджиев ще се завърне в Лудогорец като старши треньор, пише БТА. Дерменджиев наследява Ивайло Петев начело на "орлите" и по този начин той се завръща след 6 години. От досегашния треньорски щаб си тръгват и голяма част от асистентите на Петев, като остава Светослав Дяков.

В неделя Лудогорец завърши 0:0 като гост на Арда (Кърджали) в среща от 14-ия кръг на efbet Лига и изостава на 6 точки от върха. Отделно от това, разградчани имат и два мача, които могат да ги изстрелят наравно с лидера Локомотив (Пловдив). 

Очакванията са до края на деня от Лудогорец да обявят промените на треньорския пост. В четвъртък Лудогорец гостува на Фенербахче в турнира Лига на конференциите и от клуба имат няколко дни, за да внесат новия договор в европейската централа, за да може Дерменджиев да води отбора от резервната скамейка.

68-годишният Георги Дерменджиев попада в Лудогорец през 2011-а година като асистент на Ивайло Петев и в продължение на три години изпълнява тази функция. През 2014-а е старши треньор и остава до такъв до 31-и май 2015-а година, като за втори път ги вкарва в групите на Шампионската лига.Шест месеца по-късно след напускането си, е върнат за втори път като старши треньор и периодът му приключва през 2017-а. Следват негови периоди в Левски и националния отбор на България. На 1-и декември 2020-а година е уволнен от поста национален селекционер.

 

Епизод 3 от ЦСКА - Лудогорец за последния месец

"Орлите" могат да си върнат второто място при успех

Локомотив Пловдив поздрави Левски за титлата

Левски спечели 27-ата си титла на България с успех над ЦСКА 1948, а първият отбор, който честити златото на „сините“, бе Локомотив Пловдив

Тити Папазов: Тази титла е за хората, които спасиха Левски

Тити Папазов е категоричен, че спечелената титла от Левски е напълно заслужена и не може да бъде оспорена от опонентите на „сините“

Симов: Опитваме се да надграждаме

С победа, донесла спокойствие и сигурност, Ботев Враца направи решителната крачка към оставането си в efbet Лига

Кристиан Димитров: Това е една от най-сладките титли на Левски

Стълбът в отбраната на Левски Кристиан Димитров говори пред журналистите на "Герена", след като "сините" спечелиха шампионската титла

Боримиров: Свалям шапка на феновете!

Изпълнителният директор на Левски Даниел Боримиров говори пред репортерите в минутите, в които "сините" станаха шампиони на България