РАЗКРИТИЕ: Изборите забавили проекта за "Армията"

РАЗКРИТИЕ: Изборите забавили проекта за "Армията"

Вижте подробности

Поредните парламентарни избори в България, които ще се проведат утре, са саботирали плановете на ЦСКА. Ръководството на клуба трябваше до края на март да представи идейният проект за реконструкция на стадион "Българска армия", но това ще се забави с няколко седмици, пише "Тема Спорт".

Изготвянето на проекта е на финалната права, като първо той трябва да бъде входиран за одобрение в Министерството на спорта, което е съдружник в общото дружество "Българска армия имоти". Чак след това ще бъде показан на обществеността.

Въпросното входиране обаче не е възможно да се случи нито през тази, нито през следващата седмица, тъй като на преден план в държавните ведомства в момента са предстоящите избори.

Така следващата цел на ЦСКА е проектът за стадиона да бъде представен на феновете през втората половина на април, в навечерието на 75-годишния юбилей на клуба. Това загатна в сряда и фондацията "За София", която обяви, че се е запознала с казуса около дома на 31-кратните шампиони.

"В момента текат процедури по изготвяне на основния проект за обновяването на стадиона. Капацитетът на новото съоръжение ще е 18 000 души. По предварителни сметки ще са нужни 60 милиона лева. Първата копка се очаква в началото на лятото. Цялостният ремонт обаче ще отнеме около 2 години. Има обещания, че паркът няма да бъде засегнат, а дори облагороден. До месец футболният клуб ще представи готовата нова визия на медии и фенове", обясниха в сряда от фондацията, която се грижи за обществените проблеми на територията на столичната община.

Симов: Трябаваше да бъдем по-настоятелни

Треньорът на Ботев (Враца) не бе особено доволен след равенството

Помощникът на Нанков: Не сме доволни от този резултат

Илиян Памуков, помощник-треньор в щаба на Анатоли Нанков в Монтана, сподели мнението си след дербито на Северозапада, завършило 0:0 при гостуването на Ботев Враца

Ботев (Враца) и Монтана си спретнаха нулево реми (ВИДЕО)

Гостите останаха с 10 души на терена, но стигнаха до точката

Херо отнесе тежко наказание от БФС

Старши треньорът на Ботев Пловдив е наказан за три мача и глобен с 3000 лева за обиди на длъжностно лице след мача на „канарчетата“ от 19 кръг на Efbet лига

Дисциплинарната комисия глоби Спартак Варна с 2300 лева след мача с Левски

ЦСКА и "сините" ще трябва да платят 1500 и 1800 лева

НА ЖИВО: Ботев (Враца) - Монтана 0:0

Следете на живо мача с нас тук

Няколко клуба от Втора лига с мераци към напусналия Спортист (Своге) Стоян Славков

Дефанзивният халф приключи с тима днес

Лудогорец пуска жалба след мача със Славия

"Орлите" с претенции за неотсъдена дузпа и червен картон

Ясни са съдиите за осминафиналите за Купата

Пратиха Кабаков в Добрич