Разкритие: Николай Костов пред раздяла с Левски

Разкритие: Николай Костов пред раздяла с Левски

Вижте подробности

Дните на Николай Костов в Левски са преброени.

Напрежението в клуба нараства след шумните провали напоследък.

В последните 5 двубоя отборът допусна четири тежки загуби – две от ЦСКА с по 0:2 и 1:3, от Лудогорец (1:5) и Черно море (1:3), пише "Тема спорт".

И така приказките на мажоритарния собственик Наско Сираков, че двете страни са близо до ново споразумение, може и да увиснат.

Договорът на Костов е до края на кампанията, като е възможно той дори да не бъде изпълнен. И наставникът сам да си тръгне.

След въпросните поражения той натъртваше, че носи отговорност. Но след последното направи уточнението, че отговорност не е „вина“, защото не само той работи в Левски.

Дори Костов да не хвърли оставка, той няма да получи нов договор, ако не вкара отбора в евротурнирите. А към днешна дата това е съвсем реална перспектива пред тима, който неизменно се проваля срещу отборите от челото на класирането.

Третото място вече е химера, а такова може да се окаже и четвъртото, което при дадени обстоятелства праща на бараж за Лигата на конференциите (б.а. – Лудогорец или ЦСКА спечели купата).

В случай, че Костов напусне преди края на кампанията, то начело на сините поне временно ще застане Красимир Петров.

В момента той е асистент на старшията. Петров, който направи име като наставник в школата на сините, бе сложен в щаба на Костов през зимата.

Тогава също имаше сериозно напрежение срещу него, но в крайна сметка до рокада не се стигна. Сега обаче няма да е никак изненадващо, ако се стигне до такава.

ЦСКА, Левски и Лудогорец следят талант на Славия

Грандовете влизат в зимна битка за Балов, разкри бащата на таланта

Бивш играч на Монако пред изненадващ подпис в България

Деян Кузманович преговаря с клубове от Втора лига

Локомотив (Пловдив) с коледно обръщение към феновете си

"Благодарим Ви за подкрепата през изминалите 12 месеца!", пишат от Локо (Пд)

Отбори от Първа и Втора лига искат халф на Черно море

Мартин Милушев е обвързан с Черно море до идното лято

Ерик Маркус: Труден мач за Лудогорец

"Дойдохме с целта да спечелим и да продължим напред"

Младен Стоев: Септември не стоя лошо срещу Лудогорец

„Успеваемостта ни беше доста ниска.“

От Лудогорец: Нуждаем се от още повече качество

„Започнахме много добре.“

Лудогорец мина "транзит" през Септември - 3:1 (ВИДЕО)

Квадво Дуа с нови два гола

Славия съобщи кога започва зимна подготовка

В първия си официален двубой за 2026 година „белите“