Рикардиньо: Искам да пиша история с Левски

Рикардиньо: Искам да пиша история с Левски

„Идвам тук не като поредния футболист, ще опитаме да спечелим титлата“

21-годишният нападател Рикардиньо пристигна в София, за да подпише договора си с Левски.

"Казвали са ми, че Левски е един от най-големите клубове в България. Щастлив съм, че съм тук и имам този шанс", бяха първите думи на новото попълнение на „сините“ при пристигането му на летище "София".

Бразилският футболист трябва да премине медицински прегледи и да парафира договора си с клуба.

"Идвам тук не като пореден футболист, а искам да пиша история за Левски. Ще се опитаме да спечелим титлата", обеща нападателят пред репортерите.

Рикардиньо е собственост на бразилския клуб Гремио.

През миналия сезон 2021/2022 той е изиграл като преотстъпен в 12 мача за Маритимо, като вкарва и един гол в португалското първенство при равенството 2:2 с Ароука.

През април се завръща в Гремио и за три месеца записва още седем срещи без попадение, след което през юли отново е даден под наем на Атлетико Гоянензе, за който участва в 9 срещи, но не се разписва.

"Аз съм доста млад, но вече имам достатъчно опит в професионалния футбол. Очаквам да покажа най-доброто", каза още бразилецът.

"Познавам Цунами, Роландо, Уелтон. Познаваме се", каза Рикардиньо за другите бразилци, които играят със синята фланелка.

"Ще се запозная със Стоилов и съм сигурен, че мога да му погна", показа самочувствие нападателят, визирайки старши треньора на отбора Станимир Стоилов.

Рикардиньо заяви, че след отпадането на Бразилия на Световното първенство, неговия фаворит от оставащите отбори е Мароко.

"Само Левски!", завърши бразилският нападател на български език.

Шампион с Левски разкъса Сангаре

Не зная дали е играл някога футбол, обяви Славчев

Левски или Лудогорец в Младежката Шампионска лига

Финалът е на 21 май

Йордан Чолов: Това е отражение на целия сезон

Помощник треньорът на Хебър Йордан Чолов бе разочарован от загубата с 0:3 от Крумовград

Кирилов: Обясних на футболистите, че трябва да се борим като срещу ЦСКА

Наставникът на Крумовград Росен Кирилов говори след победата с 3:1 срещу Хебър (Пазарджик) в efbet Лига

Милен Желев с нов договор в Румъния

Бранителят остава в Оцелул до 2027 г.

Героят на Крумовград: Важното беше да победим и да се спасим

Авторът на два гола за Крумовград срещу Хебър Каталин Иту бе много доволен от успеха

Лудогорец с важна информация за мача с Левски и получаването на титлата

Шампионите призовават феновете да заемат местата си на трибуните възможно най-рано

Загорчич определи групата за ЦСКА 1948

Старши треньорът на Славия Златомир Загорчич определи групата за домакинството на ЦСКА 1948 от втория кръг на плейофната фаза на първенството

Арис Солун вади 2 милиона за Макун

Гръцкият Арис е проявил интерес към един от ключовите футболисти на Левски