Росен Кирилов: Победата над Монтана дойде трудно, целта ни е да завършим първи

Росен Кирилов: Победата над Монтана дойде трудно, целта ни е да завършим първи

Треньорът на Спартак (Варна) бе много доволен от успеха над монтанчани

Треньорът на Спартак Варна Росен Кирилов говори след победата срещу Монтана с 1:0 във Втора лига. Така "соколите" записаха шеста поредна победа и направиха решителна крачка към влизане в елита.

"Трудно дойде, играхме с един от най-добрите отбори. Излязоха в дефанзивна тактика 5-4-1 и срещу добри футболисти, когато играят затворено, винаги е много трудно. Радвам се, че успяхме да пробием стената ида спечелим този важен мач за нас", сподели той.

"Естествено червеният картон повлия, но на полувремето си казахме, че трябва да направим повече флангови атаки и да се центрират топки. През първото полувреме искахме през центъра да пробием, на моменти се получаваше, но беше много трудно. Второто мисля, че се получиха нелоши атаки. Трябваше да сме много напористи и да успеем да ги пробием. Радвам се, че в крайна сметка отбелязахме гол", каза още наставникът на "соколите".

"Имаме още четири мача, искаме да ги спечелим и да завършим на първо място. Чака ни много тежък мач в Баличк, те са агресивен отбор, мисля, че теренът ще е в по-добро състояние и ще може да се играе футбол. Не смятаме мача за спечелен, трябва да вложим много усилия, за да го спечелим", завърши Кирилов.

Луканов: Искам Дунав да играе със самочувствие

След 6 години Дунав се завърна в елита. Изненадващо обаче архитектът на убедителния успех във Втора лига Георги Чиликов напусна треньорския пост, а начело на "драконите" застана Емануел Луканов

Адвокатът на Левски: Отборът няма да бъде изваден от евротурнирите

Адвокатът на Левски - Стоимен Чакалов, е категоричен, че "сините" не могат да бъдат извадени от евротурнирите заради Васил Божков, който претендира за плащането на сума в размер на 5 072 337,63 евро

Бивш футболист на ЦСКА се върна в колумбийския Америка де Кали

Браян Кордоба смени отбора

Българин с ръководен пост в Берое

Атанас Дафинов ще бъде новият изпълнителен директор на Берое

Защитник преподписа с Локо Сф

Райън Бидунга остава, съобщиха столичните железничари

Нагелсман очаква Кот д'Ивоар да създаде проблеми на Германия

Германия се наложи убедително над дебютанта Кюрасао със 7:1 в първия си двубой от Мондиал 2026