Рубин победи Славия с 3:1 във втората проверка на "белите"(ВИДЕО)

Автогол на Велко Йеленкович даде тон за успеха на руския тим

Славия загуби с 1:3 от Рубин Казан втория си приятелски двубой на турска земя.

Първата добра възможност в двубоя бе за руския тим, когато Фамей проби в наказателното поле на "белите" и нанесе изстрел, който обаче беше отразен от Светослав Вуцов. След четвърт час игра Славия получи дузпа, с чието изпълнение се зае Тони Тасев. Крилото на "белите" обаче бе спрян от вратаря на Рубин.

В 54-ата минута Рубин организира добра атака по десния фланг, откъдето топката беше центрирана към Даку, а нападателят стреля с глава на сантиметри от целта.

Минута след това Велко Йеленкович си отбеляза злощастен автогол, засичайки топката в собствената си врата. В 61-вата минута Олег Иванов засече центриране от пряк свободен удар и с глава реализира за 2:0.В 70-ата минута Ертан Томбак намери по страхотен начин Мартин Сораков, който от чиста позиция стреля на сантиметри от вратата.

В 77-мата минута "белите" върнаха едно попадение чрез Мартин Сораков. Емил Стоев отправи силен удар към вратата на противника, а Сораков отклони топката в мрежата - 1:2.

Три минути преди края на редовното време Чумич засече центриране отдясно и прати топката в опразнената врата за крайното 3:1.

Официално: Ясна е програмата до края на сезона

Вижте кога ще се играят оставащите мачове от Първа и Втора лига, както и финалът за Купата

Разкритие: Стоян Орманджиев с повече власт в ЦСКА

Чочев: Чакат ни трудни мачове с ЦСКА и Ботев