Съдийската комисия: Дузпа за Ботев (Пд) по-скоро няма

Съдийската комисия: Дузпа за Ботев (Пд) по-скоро няма

"Надяваме се случаи като този повече да не се повтарят, каза Никола Джугански

Съдийската комисия към БФС е на мнение, че дузпа за Ботев (Пловдив) в мача от 14-ия кръг на "А" група срещу Лудогорец по-скоро няма. Това заяви председателят й Никола Джугански след заседание днес и уточни, че мнението е на всички негови колеги, които изгледали обстойно пълния запис на мача. 

Срещата предизвика доста полемики, най-вече заради факта, че зад двата клуба стоят сериозни финансови инвеститори. Лудогорци обаче спечелиха с 1:0 с автогол на македонския защитник Бобан Грънчаров, а домакините не спряха да се оплакват от съдийството. Днес комисията наказа Таско Тасков с лишаване от права за 6 мача, а асистентът му Цветан Трифонов за 15. 

"Таско Тасков отсъди миналата година дузпа при идентична ситуация на мача Берое - Левски. Тогава аз бях председател на комисията и ако сте следили нарядите, Тасков беше наказан между два и четири мача. Аз му обясних, че той не се е съобразил с разпоредбите на ФИФА и УЕФА и лично съм разговарял с него по случая", каза от своя страна Костадин Костадинов, сега член на комисията. 

Стана ясно също така, че комисията няма как да следи своите рефери дали остават след мачовете на нерегламентирани вечери с представители на клубовете. Такова поведение обаче не се толерира и хората на Джугански вярват в морала на реферите. Това беше провокирано от аматьорски видеозапис на телевизия ТВ 7, в който се вижда как съдийската бригада на мача Лудогорец - Черноморец от 28-ия кръг миналата година, водена от Стефан Спасов, се храни в заведение в Разград в компанията на Пламен Гетов, скаут за школата на шампионите. 

"Надяваме се случаи като този повече да не се повтарят, каза още Никола Джугански.

По време на самото излъчване на видеото пък в телевизията се включи Димитър Димитров-Херо, който изрази становището си и мнение за българското съдийство. Веднага след това обаче Дисциплинарната комисия му наложи глоба по сигнал от 5000 лева. 

Апелативната комисия на БФС има заседание утре, на което ще разгледа този случай. Същият орган ще заседава и по две жалби на ФК Нефтохимик (Бургас) - едната за лишаване от домакинство и едната заради глоба. 

Бивш защитник на Левски кара проби в Арда

Матео Стаматов ще се опита да си спечели договор с кърджалийци

Манолев: Ако Величков изкара в ЦСКА до зимата, ще е добре

Вижте мнението му

Боримиров: Хубаво за България е повече наши отбори да продължават напред в Европа

"Когато има нещо окончателно и двете страни са постигнали споразумение, ние ще информираме и вас, и синята общност", каза той

Левски с Костадинов, но без Сангаре в Баку

"Сините" заминаха за реванша със Сабах

ЦСКА праща Делова към Саудитска Арабия

Централният защитник на ЦСКА Лумбард Делова може и да премине в Ал Наджма – новак в саудитския елит, информира "Мач Телеграф"

Валдас Дамбраускас: Ще поемем рискове

"Ще се стремим да покажем атакуващ футбол и да се класираме за плейофите", каза литовецът

Марин Петков потегля към МЛС?

Един от капитаните на Левски Марин Петков е обект на интерес от страна на клуб от САЩ, твърди „Тема Спорт“

Левски взима национал на Северна Македония без пари

Никола Серафимов разтрогна договора си с Фехервар

Сангаре е играл с разкъсване на бедрото в първия мач със Сабах

Нападателят на Левски Мустафа Сангаре е бил в болница преди първия двубой със Сабах