Със специална церемония в НФБ „Бояна“ завърши пилотният проект „Училищни лъвчета“

Със специална церемония в НФБ „Бояна“ завърши пилотният проект „Училищни лъвчета“
Източник: БФС

Със специална церемония в Национална футболна база „Бояна“ завърши пилотният проект „Училищни лъвчета“ по програма Grassroots на БФС и УЕФА

Над 5 часа неподправени емоции, футболни умения и детски усмивки белязаха финалната надпревара, в която премериха сили деца от цяла България, като за техните положителни емоции се погрижи и голмайсторът и бивш национал Валери Божинов, който се отзова за снимки, автографи и разговор с всички деца.

Божинов връчи и индивидуалната награда за голмайстор на турнира, а церемонията по награждаването бе уважена още от министъра на младежта и спорта Иван Пешев, министъра на образованието Красимир Вълчев, носителят на „Златната топка“ Христо Стоичков, както и президентът на Българския футболен съюз Георги Иванов, вицепрезидентът Атанас Фурнаджиев и изпълнителният директор на БФС Андрей Петров.

Пилотният проект „Училищни лъвчета“ е част от дългосрочната стратегия на БФС за развитие на футбола и популяризиране на любимата игра сред децата.

В тази връзка непосредствено преди награждаването на призьорите ръководството на БФС в лицето на президента Георги Иванов, вицепрезидентът Атанас Фурнаджиев, членовете на Изпълкома Николай Изови и Румян Вълков, както и изпълнителният директор Андрей Петров проведоха работна среща с носителя на „Златната топка“ Христо Стоичков, Валери Божинов, министъра на младежта и спорта Иван Пешев и министъра на образованието Красимир Вълчев.

 

В следствие от проведената дискусия страните се обединиха около бъдещи съвместни действия за развитието и популяризирането на футбола сред децата и подобряването на спортната инфраструктура в страната.

 

За целта ще се работи по различни програми съвместно с ФИФА, министерствата на спорта и образованието и Министерски съвет, като Христо Стоичков ще е основният мотор на комуникацията със световната Футболна централа.

 

За гладкото протичане на процесите ще следят специално сформирани работни групи, като същевременно ще бъде подписан и меморандум с Министерството на образованието и науката. Проектът ще обхване старово 10 училища с цел подобряването на материалната база и изграждането или реновирането на игрища. 

Стоичков защити новия формат на Световното клубно, ще присъства на финала

Камата ще се срещне с почитатели в Елин Пелин този петък

Йордан Чолов: Дано отборът тръгнe нагоре

Треньорът на Хебър срещу Ботев Враца - Йордан Чолов, бе много щастлив след победата с 1:0 в предпоследния плейофен кръг на efbet Лига

Почина голям наш футболен съдия

Юлиян Йосифов си отиде от този свят на 71 години

Христо Янев: Ще се надяваме на чудо

Старши треньорът на Ботев Враца Христо Янев бе разочарован след поражението с 0:1 от Хебър

Петричев: В ЦСКА мотивацията е доста голяма, няма как Лудогорец да подцени финала

„Пьотровски не се скри от финала, доказан боец е“

Хебър шокира Ботев Враца с минимален успех и го остави предпоследен (ВИДЕО)

"Гробарите" направиха огромна услуга на Крумовград в битката за оцеляване

НА ЖИВО: Септември Сф – Локо Сф 0:2

Гледайте и следете мача тук…

Валентин Железов ще ръководи двубоя Ботев (Враца) – Славия

Вижте нарядите за последния кръг във футболната ни efbet Лига

Георги Иванов ще присъства на финала между ЦСКА и Лудогорец

„Разбира се, че ще присъствам на финала за Купата“, заяви президентът на БФС