Селекционерът на юношите: До последната минута искахме да спечелим

Селекционерът на юношите: До последната минута искахме да спечелим

Тодор Симов коментира загубата на България U19 от Англия в Пловдив

Селекционерът на националния отбор на България по футбол за юноши до 19 години - Тодор Симов, бе изключително доволен от показаното от неговите футболисти в европейската квалификация срещу Англия, въпреки поражението с 1:2. Наставникът отличи представянето на играчите през второто полувреме и желанието им за победа.

"Момчетата искаха победата. По начин, по който изглеждаха, си личеше, че на всяка цена искаха да спечелят. Бяха уверени, че могат да направят нещо. Мачът се разви малко лошо за нас. Може би заради ранния ни гол се подведоха по емоциите и се разсеяха. Неприятни две попадения. Видяхте, че Англия е силен отбор и наказва всяка една грешка, но през второто полувреме може смело да кажем, че доминирахме. Бяхме много по-агресивни и си личеше, че до последната минута искахме да спечелим", коментира след мача Симов.

"Мисля, че излязохме малко по-респектирани от противника и класата, с която разполага. Чисто индивидуалната им класа е много по-голяма от нашата, но през второто полувреме видяхме нещо, което не е типично за английски отбор - да бавят играта. Това показва, че и те са били притеснени и по някакъв начин сме ги застрашили. В последния мач срещу Литва ще дадем максимума от себе си, за да победи, а после ще видим какво ще стане с крайното класиране", каза още селекционерът.

В последния си трети двубой от групата възпитаниците на Тодор Симов се изправят срещу състава на Литва във вторник от 14:00 часа на стадион „Берое“ в Стара Загора.

Петко Панайотов: Шлифован съм в школата на ЦСКА

Халфът на ЦСКА и младежки национал Петко Панайотов, говори пред медиите след церемонията на ОСК ЦСКА за 2025-а година, на която 20-годишният футболист бе отличен с приза „Най-добър млад футболист“.

Англичанин свири реванша на Лудогорец с Ференцфарош

Крис Кавана получи наряд от УЕФА за реванша от плейофите в Лига Европа между Ференцварош и Лудогорец.

Левски пусна на търг екипите от Суперкупата

От Левски обяниха, че клубът пуска на търг екипите от мача за Суперкупата срещу Лудогорец, загубен с 0:1. Събраните средства от наддаването клубът ще инвестира в ремонта на съблекалните на ДЮШ.

Левски с открита тренировка преди домакинството на Локомотив София

Футболистите на Левски ще проведат открита тренировка в сряда преди мача си с Локомотив София от 23-тия кръг на Първа лига, съобщиха "сините" на официалната си страница.

ЦСКА награди най-добрите си спортисти и треньори за 2025 г.

"Отбор на годината" е мъжкият тим по хокей на лед

Ботев (Пд) представи бивш играч на Бенфика

Карлос Меоти парафира с "жълто-черните"