Сензациите в пресата: Борислав Михайлов може пак да се кандидатира за шеф на БФС

Сензациите в пресата: Борислав Михайлов може пак да се кандидатира за шеф на БФС

В Левски отпратили бек заради страх от издънка, грък раздвоен между „Герена“ и „Армията“

Сензациите в родната преса на 8 септември, вторник, 2020 година:

24 часа:  Борислав Михайлов може пак да се кандидатира за шеф на БФС


Борислав Михайлов може отново да се кандидатира за пре­зидент на Българския футболен съюз, научи „24 часа" от сигурен из­точник.

За това обаче има едно задължително условие -смяна на управляващите у нас.

Капитанът на нацио­налния отбор, който стигна до 4-о място в све­та през 1994 г., подаде оставка като шеф на фут­болната ни централата на 18 октомври миналата го­дина.

Това стана след срам­ния за България мач сре­щу Англия на стадион „Васил Левски", който беше на път да не завър­ши заради расистки скан­дирания. Тогава Михай­лов получи ултиматум да подаде оставка, защото иначе държавата шеще да прекрати всякакви от­ношения с футболния съ­юз.

В момента временно изпълняващ функцията президент е вицето на Михайлов Михаил Каса­бов. Всъщност бившият вратар се води президент в оставка, тъй като тя мо­же да бъде приета един­ствено от конгрес на БФС.

Такъв ще има на 11 декември. Според член 39 от устава на централата крайният срок за подава­не на кандидатури е 15 дни по-рано, или 26 ноем­ври. Най-късно 5 дни след това пък трябва да бъдат обявени имената на хора­та, които ще се борят да управляват БФС.

До момента са обявили, че ще се кандидатират, създателят на явлението в българския футбол през 90-те години на ми­налия век „Нефтохимик" Христо Порточанов и финансовият благодетел на „Марица" Христо Христов.

Михайлов бе избран за президент на БФС през 2005 г. След това бе пре­избиран през 2009,2014 и 2018 г.

При евентуална смяна на управляващите в Бъл­гария Михайлов е готов да задейства влиянието си във футболните струк­тури из страната и да се бори за нов мандат начело на централата.

Срещу него обаче тече и разследване от страна на полицията заради не­правомерно изразходва­не на средства.

Мач телеграф: В Левски отпратили бек заради страх от издънка


 Страх от нова издънка в селекцията била причината Клаудио Тавареш да се размине с Левски. В пространството се появиха информации, че той се е заинатил за пари, но запознати твърдят, че това са пълни измислици. Португалецът бил готов да подпише при условията, които му предлагат от „Герена". А и от Левски още от началото обявиха, че Тавареш знаел отлично че не могат да си позволят харчовете от миналото.

Истинската причина е, че „сините" се страхували Тавареш да не се превърне в поредното разочарование от чужбина. Както е известно, през последните няколко сезона в Левски се напатиха не с един или двама легионери А новото ръководство няма право на това.

Мач телеграф: Грък раздвоен между „Герена“ и „Армията“

В Гърция потвърдиха "Мач Те­леграф". Кариерата на Йоргос Мантатис ще продължи в България. Той е собственост на Олимпиакос, който търси отбор, в който да го преотстъпи. Както вече писахме, в Пирея са се спрели на родните колоси ЦСКА и Левски.Той ще бъде даден на този от тях, който се съгласи да плаща половината от заплатата му. Смята се, че по-близо до него са "черве­ните", които могат да си го позволят, защото на "Ге­рена" в момента са със затегнати колани. Спо­ред комшиите оба­че все още не било ясно кои от нашите грандове ще надделее за подписа му. Мантатис през миналото първенство бе пра тен по тази схема в Анортозис, но имал тръпка към България, защото е роден в София.

В същото време от Олимпиакос се похвалиха, че могат да отмъкнат всеки талант, който се появи на "Герена" или "Армията". Тимът разполагал със серизна мрежа от скаути у нас, Румъния и бившите Югорепублики.Това му помогнало да напаза рува четирима от най-та лантливите младоци в момента в региона

Тема Спорт: Гласят Гълъбов за десен бек в събота

Централният бранител Пламен Гълъбов е най-вероят­ният заместник на контузе­ния Иван Турицов по десния фланг на червената отбрана за гостуването на Черно мо­ре. Младежкият национал по­лучи травма в мача със Славия (1:0) и бе заменен принудител­но в средата на първото полу­време. Тогава именно Гълъбов бе преквалифициран в десен бек, а Антов бе върнат в цен­търа на защитата като партньор на Юрген Матей. Очаква се на "Тича" тази рока­да отново да се повтори, а и треньорът Стамен Белчев ре­ално няма алтернатива. Вероятността Турицов да е в оп­тимално състояние за мача във Варна е малка.

24-годишният Гълъбов не за първи път запълва пробойни вдясно, като през миналата есен и след това през пролет­та Милош Крушчич често го ползваше като бек, отново за­ради отсъствие на Турицов. Неслучайно се заговори, че ЦСКА спешно ще пробва да привлече десен краен защит­ник, но към момента от "Ар­мията" няма официална информация по темата. Гълъбов игра в тази зона и при послед­ната визита на червените на "Тича", спечелена с 2:0.

Ратко Достанич: Играчите ми са герои

Наставникът на Локомотив (София) Ратко Достанич говори след ремито 1:1 срещу Локомотив (Пловдив) на "Лаута"

Душан Косич: Трудно се работи в тази ситуация

Наставникът на Локомотив (Пловдив) Душан Косич говори след равенството 1:1 срещу Локомотив (София) в efbet Лига

Мощен Локо (Сф) изпусна победата на "Лаута"(ВИДЕО)

Безобразен Локо (Пд) стигна с късмет до 1:1

Ботев Пловдив с над 20 милиона лева приходи за 2024 година

Ботев Пловдив е отчел приходи от близо 21 милиона лева през календарната 2024 година, става ясно от годишния финансов отчет на „жълто-черните“

Левски пусна в продажба специалния мърчандайз "Гунди завинаги в сърцата"

Левски обяви пускането в продажба на специална колекция облекла „Гунди завинаги в сърцата"

Загорчич предупредил играчите си да внимават за Талис

Златомир Загорчич заяви, че голмайсторът за ЦСКА 1948 срещу Славия – Талис, има страхотен удар, а „белите“ са коментирали, че трябва да внимават с офанзивния халф

Иван Стоянов: Тази победа е благодарение на предишните треньори

Новият старши треньор на ЦСКА 1948 Иван Стоянов коментира дебютния си мач, в който „червените“ спечели гостуването на Славия с 1:0

ЦСКА 1948 спря ужасната серия с 1:0 над Славия (ВИДЕО)

Победен дебют за Иван Стоянов начело на "червените"

Караманджуков говори за намаляването на отборите и чужденците в елита

Спортният директор на Лудогорец Георги Караманджуков коментира актуалните теми около бъдещата структура на efbet лига и предложените промени