Сензациите в пресата: Левски с нов капитан срещу Лудогорец, Ботев Пд губи нов до края на редовния сезон

Сензациите в пресата: Левски с нов капитан срещу Лудогорец, Ботев Пд губи нов до края на редовния сезон

Вижте най-интересното от спортните ежедневници

 "Тема спорт": Миланов капитан, ако започне през уикенда

Живко Миланов ще сложи капитанската лента на Левски, ако започне като титуляр срещу Лудогорец, съобщи sportal.bg. 34-годишния десен бек се завърна на "Герена" малко преди старта на пролетния полусезон. Стори го като свободен агент, след като разтрогна договора си с АПОЕЛ Никозия. На една от първите си тренировки със сините получи травма в прасеца. Заради нея той не попадна в групата в 4-те официални мача до момента. 

В тях Левски завюва 10 точки, изкачи се на второ място в класирането и съкрати разликата от шампиона Лудогорец на 5 точки. До момента играчите се справят на ниво и затова Дерменджиев обмисля дали да прави промени. На Миланов му липсва игрова практика и това може да го остави резерва на Милош Цветкович в неделя. Иначе той със сигурност ще бъде титуляр в последния кръг от редовния сезон срещу Верея. 

Живко започна третия си престой на "Герена". Той има 188 мача във всички турнири и 11 гола. Капитан досега бе Иван Горанов, а в негово отсъсвие срещу Славия лентата сложи Николай Михайлов. 

 

"Тема спорт": Карачанаков аут поне до плейофите 

Ботев Пд може да загуби зимното си попълнение Антон Карачанаков поне за месец. Крилото не тренираше с отбора вчера, а само въртеше обиколки. Той има проблеми с коляното и е със съмнения за скъсан менискус. Карачанаков премина ядрено-магнитен резонанс, а резултатите се очакват днес. Ако диагнозата се потвърди, то фланговият нападател ще е аут за месец. Дори и да се размине с по-тежка травма, Карачанаков ще пропусне оставащите два мача до края на редовния сезон. В неделя Ботев гостува на Черно море, а на 15 март приема съименника си от Враца. 

Канарчетата няма да пришпорват завръщането на играча, за да не го загубят за по-дълъг период от време. 

 

Бившият играч на ЦСКА бе привлечен през зимата, когато разтрогна с Панахайки. Крилото бе резерва във втородивизионния гръцки тим. След привличането си, той започна във всички 4 мача на Ботев. Очаква се на "Тича" Антон да бъде заменен от 17-годишния Крис Добрев. 

 

"Тема спорт": Холандец се завръща в игра за Берое 

Треньорът на Берое Александър Томаш отново ще трябва да прекроява състава. Този път това се налага заради наказанията на двама основни футболисти - Иван Бандаловски и Карлос Охене. Първият е аут за 2 мача, а ганаецът - за 3. 

Срещу Витоша на мястото на Бандаловски в центъра на защитата ще действа Ерол Алкан. В последно време той загуби титулярното си място за сметка на привлечения през зимата естонец Баранов. Сега обаче двамата ще си партнират. 

25-годишният Алкан дълго време се възстановяваше от контузия, поради което не успя да запише много минути на терена. През сезона той има 9 мача. 

В центъра на терена вместо Охене ще бъде върнат Иван Минчев. 

Николай Киров: Трябват ни доста хора, работим по трансфер на Неделев

Новият старши треньор на Ботев Пловдив – Николай Киров, даде първа пресконференция след завръщането си при „жълто-черните“

Спартак Варна чисти задължения към французин

Спартак Варна ще изчисти задълженията си към френския нападател Франк Риволие до две седмици, за да може забраната на ФИФА да картотекира нови попълнения да падне

ЦСКА пусна новите абонаментни карти, дават предимство за новата "Армия"

ЦСКА пусна в продажба абонаментните карти за сезон 2025/26

ЦСКА инвестира 20 милиона лева в нов мащабен проект

До дни ЦСКА ще стартира с поредния си голям инфраструктурен проект

ОФИЦИАЛНО: Ивелин Попов остава в Ботев Пловдив

Ивелин Попов остава в Ботев Пловдив, обявиха официално от „жълто-черния“ клуб

Ради Цонев остана свободен агент

Полузащитникът Радослав Цонев се раздели с казахстанския Тобол по взаимно съгласие

ОФИЦИАЛНО: Локо София обяви трансфера на Меси

Меси Биатоумусока е шестото ново попълнение на "Локомотив" (София)

Черно море излиза за четвъртата си контрола днес

Черно море ще играе днес четвъртата си проверка от предсезонната подготовка

Локо София взима Меси

Става въпрос за бившия централен защитник на Ботев Враца – Меси Биатумусока.