"Меридиан мач": Предлагат Малинов на Шалке
Халфът на ЦСКА Кристиян Малинов е бил предложен от мениджъри на Шалке. Германският клуб се оглежда за вътрешни халфове, защото има проблеми в тази зона.
Французинът Бенжамен Стамбули е с травма, която го вади от терените до края на февруари. Германският национал Себастиан Руди е пред продажба. Интерес към него има от Манчестър Сити, като според немските медии "гражданите" дават 40 млн. евро за него.
От Борисовата градина разкриха, че възможността Малинов да премине в Борисовата градина е малка, но все пак съществува.
"Тема спорт": Поляци с интерес към Чорбаджийски
Полският Гурник Забже пожела централния защитник на ЦСКА - Божидар Чорбаджийски, разбра . Очаква се тази седмица при "червените" да постъпи официална оферта за футболиста. В този клуб преди време игра друг "армеец" - Павел Виданов. Гурник се бори за оцеляването си в елита на Полша и иска да подсили отбраната с класни защитници.
Чорбаджийски изигра 19 мача за ЦСКА в Първа лига през сезона до момента. В тях вкара един гол и направи една асистенция, получи два пъти жълт картон.
До негов трансфер е много малко вероятно да се стигне. Този тим заема предпоследното, 15-о място във временното класиране. Отделно от това едва ли може да си позволи да плати сумата, която ЦСКА ще поиска за своя твърд титуляр.
"Тема спорт": Левски без споразумение с Божидар Митрев
Левски още не може да се разбере по какъв начин да се раздели с Божидар Митрев. Вратарят не бе взет на лагер с отбора, тъй като не влизаше в плановете на Славиша Стоянович и екипа му.
При Георги Дерменджиев вратарят също няма да получи отново шанс за изява, тъй като през пролетта титуляр ще бъде Николай Михайлов, а кадрите от школата Николай Кръстев и Петър Иванов ще са съответно втори и трети избор.
Проблемът е, че Митрев има договор с Левски за още година и половина. Предишното ръководство му предложи като компенсация за предварително разтрогване на контракта 2 заплати, които очаквано Божката отказа. Претенциите му са за минимум 6 месечни възнаграждения.
Съществува опция столичани да преотстъпят вратаря под наем в друг отбор, но това може да стане, само при положение, че клубът, в който отиде, поеме половината от заплатата му.
Не е тайна, че Ботев (Пловдив) има интерес към Митрев, но "канарчетата" искат да вземат бившия капитан на Левски без да плащат трансферна сума.