Сензациите в пресата: Славия маха трима

Сензациите в пресата: Славия маха трима

Лудогорец се отказва от Кишада

"Тема спорт": Славия маха трима

 

Старши треньорът на Славия Златомир Загорчич е имал вчера среща с ръководството на клуба относно зимната селекция, подготовката и играчите, които евентуално ще бъдат освободени. Трима са сигурните напускащи, които са попаднали в черния списък на сърбина. Засега имената им се пазят в тайна, като се очаква да мине четвъртфиналът за Купата на България с Етър в сряда. Според запознати Заги може да не разчита повече на Михаил Венков, Матеус Биси и още един от състезателите.

 

Селекцията до голяма степен ще зависи от това кои играчи може да бъдат трансферирани. Интерес от чужбина има към четирима, като поне двама почти сигурно ще бъдат продадени. За навън чакат Ивайло Димитров и Галин Иванов.

 

По отношение на новите попълнения спортно-техническият щаб на Славия се е насочил към българския пазар. Ръководството вече е провело разговори с трима нови, като те са дали принципното си съгласие да подсилят столичани. Други от набелязаните пък все още имат договори и се очаква да се види дали ще могат да ги разтрогнат през зимата. Сред вариантите за "Овча купел" има и футболисти от Втора лига.

 

Всички в Славия са амбицирани да се класират на полуфиналите за купата, като елиминират Етър. Преди седмица белите паднаха с 1:2 на "Ивайло" от същия съперник за първенство, след като си вкараха 2 автогола.

 

"Тема спорт": Шампионите се отказват от Кишада

 

 

Лудогорец почти сигурно няма да предложи нов договор на един от бразилските си играчи. Според запознати това е нападателят Жуниор Кишада. Настоящият му контракт е до юни 2018 година и се очаква след това да бъде освободен. Той дойде още в началото на проекта "Лудогорец" - през юли 2011-а. В много малка част от този период Кишада е бил със статут на титуляр. В момента по-често е част от дубъла на разградчани.

 

С изтичащи договори през лятото са още Клаудиу Кешерю, Лукас Саша и Светослав Дяков, които почти сигурно ще споделят съдбата на Кишада.

 

През зимата е малко вероятно Херо  да се раздели с някого от  играчите си.

Агенти на лов за аса на Спартак Варна

Елитни мениджъри за пореден път ще гледат изявите на Бернардо Коуто по време на мача в Монтана днес.

Илиан Илиев с надежда, че трима ще бъдат готови за мача с Арда

Треньорът на Черно море Илиан Илиев се надява трима играчи, които пропуснаха домакинството на Добруджа в предишния кръг, да бъдат на негово разположение за гостуването на Арда.

Лудогорец без ас срещу Левски

Лудогорец ще бъде без капитана Антон Недялков за гостуването на Левски. Той е контузен.

Стана ясно колко иска Левски за Марин Петков

Израелският гранд Макаби Хайфа не се отказва от привличането на Марин Петков, пишат медиите в страната.

Шеф на Есперанс пристига за Сангаре

Темата за трансфер на тарана на Левски Мустафа Сангаре продължава да бъде актуална, въпреки категоричното нежелание на клуба да се раздели точно в този момент с французина.

Левски и Лудогорец в битка за върха на „Герена“

Лидерът в първенството Левски и шампионът Лудогорец се срещат в 20:30 часа на стадион „Георги Аспарухов“ тази вечер в мач от efbet Лига.

Монтана и Спартак Варна откриват кръга

Монтана и Спартак Варна ще открият 9-тия кръг в efbet Лига.

Решено: ЦСКА маха Керкез, Вальо Илиев ще е временен треньор

Христо Янев става треньор на „червените“

Лиа Каратанчева на финал на двойки в Пазарджик

Каратанчева и Сапфо Сакелариди са поставени под №1