Сензациите в пресата: Вутов моли да се върне в Левски, "сините" го режат

Сензациите в пресата: Вутов моли да се върне в Левски, "сините" го режат

Левски следи крило от Гърция и преговаря за Георги Костадинов, Берое кани Атлетик (Билбао) за юбилей

Сензациите в родната спортна преса на 7 юни, неделя, 2015 година:

Меридиан мач: Вутов моли да се върне в Левски

Халфът на Удинезе Антонио Ву­тов иска да се вър­не в Левски. Бив­шият играч на „си­ните", който е сред големите любим­ци на сектор Б, се е чул с шефовете на „Герена" и е обявил готовност отново да облече екипа на родния си клуб. Както е из­вестно, Антонио в момента среща трудности в Удине и играе предимно за втория тим на италианците. Именно затова той е готов да играе редовно на „Гере­на", като се върне под наем.

Към днешна да­та обаче е по-веро­ятно такава сделка да няма. Причина­та е, че в Левски предпочитат да за­лагат на настоящи­те младоци като Божидар Краев и братята Цоневи. Връщане на Вутов би означавало ня­кой от тези футбо­листи да не играе редовно в състава на Стойчо Стоев.

Младокът бе продаден на Удинезе преди година и половина, като впечатли, но предимно с изяви за втория тим. Преди това Вутов тъкмо се бе наложил в ролята на титуляр за първия отбор на „сините” под ръководството на Славиша Йоканович и най-вече при Тони Здравков.

Тема спорт: Левски с интерес към гръцко крило


Левски може да се под­сили с гръцки футбо­лист. Става въпрос за Василиос Куцианикулис, твърди пресата в южната ни съседка. Той е 26-годишен и в момента е свободен агент. За последно е играл в ОФИ Крит. Този отбор оба­че бе изваден от гръцката Суперлига и се разпадна. Треньор на Куцианикулис бе италианецът Дженаро Га-тузо. В момента Василиос е свободен агент, но меди­ите твърдят, че няма да стои дълго без отбор. Те разкриват, че Левски вече му е предложил договор, а към него има интерес още от няколко клуба от чужби­на.

Василиос Куцианикулис е роден на 9 август 1988 година в Лариса, висок е 168 сан­тиметра. Може да играе ка­то ляво крило или като офанзивен халф. Започва професионалната си карие­ра в Ираклис. За два сезона изиграва 29 мача, в които отбелязва 11 гола. През ля­тото на 2007-а се мести в Ерготелис. През двете кам­пании с този тим участва в 40 срещи, разписва се пет пъти. От 2009 до 2011 година е в ПАОК - 37 двубоя с 3 точни изстрела, след което се завръща в Ерготелис. От 2012 до разпадането на клу­ба е част от ОфИ - 75 мача с 8 гола. Василиос Куцианику­лис е бивш младежки нацио­нал на Гърция - има 13 срещи с 4 попадения.

Левски се нуждае от ляво крило. Причината е, че ти-тулярят на този пост от изминалата кампания Либан Абди напуска. Сомалиецът играеше под наем от турс­кия Ризеспор. Сините обаче нямат средства да отку­пят правата му. Другата опция пред треньора Стой­чо Стоев за този пост бе Луис Педро. Той обаче не по­пада в плановете на специа­листа за следващата кампа­ния. В момента клубът води разговори за разтрогване на контракта му.

Скоро сините могат да се нуждаят и от офанзивен халф - Василиос Куцианикулис може да бъде ползван и на тази позиция. Причината е, че испанецът Антонио Ани-ете все още не е дал отго­вор дали приема предложе­ния му договор. В момента той е свободен агент. Любопитното е, че Аниете бе привлечен на "Герена" от гръцки тим - Ники Волос.

Меридиан мач: Лудогорец се размина с трима испанци

Лудогорец се е разминал с трима испан­ски треньори, като това се е случило само в рамките на няколко дни. Става въпрос за млади специалисти от Иберийс­кия полуостров, с които е преговарял лично собствени­кът Кирил Домусчиев. Двете страни не са стигали до консенсус, тъй като или испанците, или от Лудогорец, не са били съгласни на дадени неща от евентуалния дого­вор.

Така към момен­та продължава тър­сенето на треньор за шампионите. Лятната подготов­ка на тима започва на 14 юни, така че се очаква в близки­те дни заместникът на Георги Дермен­джиев да бъде обя­вен официално. На 90% той ще е чуж­денец, като освен испанец, не е изключено в крайна сметка треньорът да бъде специалист от Сърбия или Ру­мъния.

Дерменджиев си тръгна от Разград, след като не му бе предложен нов до­говор. Очаква се в близките дни той да проведе разгово­ри с ръководството на шампионите, след които да стане ясно дали специа­листът от Пловдив ще заеме някакъв пост в ръководст­вото на „орлите". Дерменджиев е в Разград от самото начало на проекта „Лудогорец", като първо бе помощ­ник на Ивайло Петев и Стойчо Сто­ев, а през последния сезон бе стар­ши треньор.

Тема спорт: Левски започна преговор с Георги Костадинов

Ръководството на Левски започна преговори с халфа Георги Костадинов. 24-годишният футболист има договор с Берое до 30 юни, но не го е подновил. Той има право да води разговори с други клубове, защото скоро ще стане свободен агент.

Берое иска да го задържи в редиците си, но засега без ус­пех. Сините също трудно ще го привлекат, защото към полузащитника има интерес от чуждестранни клу­бове. Към момента най-нас­тоятелен е турският Ис­танбул Б.

През изминалата кампания Костадинов изигра 30 мача за старозагорския тим в А група. В тях той отбеляза два гола. Заради редуцирането на бюд­жета на „Герена" обаче Левски не може да си позволи да му предложи много висока запла­та, каквато той би получавал извън България. Сините пък са се насочили изцяло към привли­чането на свободни агенти.

Тема спорт: Берое кани Атлетик (Билбао) за вековния юбилей

Ръководството на Берое обмисля възможността да покани испанския Атлетик Билбао за вековния юбилей, разбра "Тема Спорт". Старозагорският клуб става на 100 години на 6 май (осно­ван е на 06.05.1916 г.).

При­чината да се спрат на баските е, че двата тима се срещат в Турнира за Купата на носителите на национал ни купи. На 24 октомври 1973 година Берое печели с 3:0 в Стара Загора. На "Сан Мамес" допуска поражение с 0:1 и елиминира съперника.

В момента шефовете на старозагорци набират сред­ства за организацията на тържествата. Те откриха и дарителска сметка, в която всеки фен да внася сред­ства.

Меридиан мач: Черно море се подсилва с двама от Симитли

Носителят на Купата на България Черно море може да се подсили за предстоящото си участие в Лига Европа с двама футболисти на втородивизионния Септември (Симитли), съобщава „Меридиан мач“. Става дума за централния защитник Любомир Гуцев и атакуващия халф Андон Гущеров.

25-годишният Гуцев има четири пълни сезона в родния си Пирин (Гоце Делчев), след което игра по половин сезон в Черноморец и в Септември, а през цялата година демонстрира стабилност.

Връстникът му Гущеров има 25 мача и 7 гола през изминалото първенство. И двамата са били наблюдавани от скаут на Черно море в последния мач от „Б" група между Черноморец и Септември, който се игра в Поморие. Гущеров има още две възможности да продължи кариерата си. Едната му се предоставя от новаците в „Б" група Дунав, а другата е от сред няшки отбор от втора дивизия. Преди време Андон бе сред героите при най-големия успех на Септември - отстраняването на ЦСКА в турнира за Купата.

7 дни спорт: В Левски чакат оферти за Белаид

Ръководството на Левски чака оферти за правата на централния бранител Аймен Белаид, съобщава „7 дни спорт“. Тунизиецът е в черния списък на спортния директор Георги Иванов и треньора Стойчо Стоев. Самият футболист пък е бесен,след като стана ясно, че заплатите в отбора ще бъдат намалени през следващия сезон.

Белаид има договор с Левски за още една година и от „Герена“ ще се опитат да изкарат нещо от трансферна сума. През зимата интерес към него имаше от турски отбори, които го искаха под наем, докато „сините" имаха желание да го продадат. Аймен изкара и неуспешен пробен период в английския втородивизионен Болтън.
Добруджа взе защитник

Новакът в българския футболен елит Добруджа подписа договор с левия защитник Джан Хасан, съобщават от клуба.

Левски преговаря с нападател от Ямайка (ВИДЕО)

Той е на 25 години и е свободен агент

Треньорът на Лудогорец: Ще бъде трудно, но можем да победим

Старши треньорът на българския футболен шампион Лудогорец Руи Мота очаква труден реванш с Динамо Минск в Дебрецен от първия предварителен кръг от Шампионска лига.

Берое би Атлетик (Куклен) в последната контрола

Берое победи третодивизионния Атлетик (Куклен) с 1:0 в последната си контролна среща преди старта на новия сезон.

Генчев: Само Левски може да свали Лудогорец от върха

Бившият треньор на Левски Станислав Генчев определя „сините“ като единствения претендент на Лудогорец за шампионската титла.

Джейсън Локило тренира наравно със съотборниците си в ЦСКА

Представителният тим на ЦСКА проведе първите си тренировки през новата седмица, през която на "червените" им предстои гостуване на Ботев в Пловдив от първия кръг на Първа професионална лига, съобщават от клуба.

Скандал! Феновете на Локо Пд прекратиха последната контрола на отбора (ВИДЕО)

Феновете на Локомотив (Пловдив) прекратиха последната контрола на отбора от предсезонната подготовка.

Илиян Филипов с прочувствена благодарност към фенове и фирми

Финансовият благодетел на Ботев Пловдив Илиян Филипов отправи благодарствено обръщение към всички фенове на „жълто-черните“.

Още един футболист на Санта Колома е близо до трансфер в България

Става въпрос за мексиканеца Пабло Жакес