Сензационно Чавдар отстрани с дузпи Славия от турнира за Купата на България (видео)

Домакините от Етрополе бяха безгрешни при изпълнението на дузпите, а столичани направиха 2 пропуска, които бяха достатъчни за крайното 4:2

Втородивизионният Чавдар направи втората изненада в турнира за Купата на България, след като победи Славия след изпълнение на дузпи и резултат 4:2. За 120 минути игра двата отбора не можаха да си вкарат гол, но при дузпите домакините бяха безгрешни и заслужено стигнаха до успеха, който ги класира за полуфиналите.

Първото полувреме протече под диктовката на Славия, но те не успяха да стигнат до попадение. Втората част протече по много скучен начин, като единственото по-опасно положение бе пред вратата на Славия. В 74-ата минута Русков засече центриране от границата на малкото наказателно поле, но я прати над вратата.

Така, след 90 минути без гол, срещата завърши 0:0 и следваха продълженият. В тях столичани свалиха съвсем темпото, но въпреки това можеха спокойно да стигнат до гол. В 102-ата минута Галин Иванов направи непростим пропуск, след като бе изведен абсолютно сам срещу Яначков, но стреля много слабо и стражът на домакините улови удара му.

В самия край на второто продължение пък домакините се разминаха с победно попадение. Петър Тончев стреля остро от точката на дузпата, но топката мина много близо до вратата на Мболи.

При дузпите и двата отбора не сгрешиха в първите четири изпълнение - 2:2. Тогава зад топката застана Николай Петров, който направи първия пропуск. За изпълнението на третата дузпа за Чавдар се нагърби Антон Петров и не сбърка – 3:2. Попара изпълни 4-ата дузпа за Славия и той по идентичен начин пропусна. Финалният удар бе изпълнена от Вълчанов, който с много хладнокръвен шут прати топката в мрежата на Мболи и реши изхода от срещата.

Така Чавдар стана вторият представител от "Б" група, който се класира сред първите четири в турнира. Преди това, същото стори и Черноморец Поморие, който победи Миньор, а ако Калиакра отстрани Черно море, то на полуфиналите ще има куриозните три отбора от "Б" група, които ще правят компания на Берое.

Крушарски: Когато изпуснеш питомното, гониш дивото колкото си искаш