Септември (Сф) и Монтана не си вкараха гол

Септември (София) и Монтана завършиха 0:0 в среща от 16-ия кръг на Втора лига, която противопостави 1-ия и 3-ия в класирането. Септемврийци останаха с 10 души на терена четвърт час преди края на срещата заради червен картон на Йордан Йорданов, което ги принуди в този период основно да се защитават.

Монтана владееше повече топката в цялата среща, но преди почивката създадоха само една ситуация. Филип Ежекие обаче пропусна да се разпише. За Септември удар на Здравко Димитров беше лесна плячка за вратаря на гостите.

След почивката монтанчани продължиха да доминират и още в 5-ата й минута Стефан Каменов остана сам срещу вратаря. Шейтанов обаче спаси положението. Вратарят на домакините имаше още една добра намеса малко след това, когато трябваше да вади опасен изстрел на Кевин Беманга. В 65-ата минута Беманга уцели и гредата, но защитник на Септември прекрати мелето с юнашко изчистване.

Четвърт час преди края на срещата главният съдия Християна Гутева извади втори жълт картон на Йорданов от домакините и го отстрани от терена. Монтана натисна още, но пет минути преди последния съдийски сигнал Васил Симеонов се намеси, за да запази 0:0 като краен резултат.

"Трябва да се радваме на тази точка, защото Монтана създаде повече положения и игра по-добре. Ние създадохме много малко ситуации, за да се надаваме на победа", заяви наставникът на домакините Иван Гешев.

"Днес видях отбор, който искам да видя. Този отбор има бъдеще. Радвам се, че играхме като един стойностен отбор. Гордея се с отбора, единствено не ни стигна да вкараме гол. Очаквах, че ще бъдем по-добри. Това, което тренирахме цяла седмица, футболистите го изпълниха по перфектен начин. Съжалявам, че не победихме заради играчите", каза пък наставникът на Монтана Николай Митов.

Септември е на върха в класирането с 34 точки преди последните два мача от кръга, а Монтана е с 29 на 3-ото място, колкото има и Спартак (Варна).

Дерменджиев: Някои футболисти не мога да ги позная

Наставникът на Лудогорец беше много критичен след загубата с 0:4 от Черно море

Илиан Илиев: Следващият ни мач е най-важният