СЕРИЯТА СВЪРШИ: Черно море се бори, но падна на Герена (ВИДЕО)

"Моряците" играха 70 минути с 10 души

Левски нанесе първа загуба на Черно море през сезона, след като спечели домакинството си от XIV кръг на футболната ни efbet Лига с минималното 1:0.

Джавад Ел Джемили вкара единствения гол на „Герена“, където гостите от Варна се бориха здраво, но останаха с човек по-малко още в 22-ата минута и в крайна сметка трябваше да се примирят с дебютно поражение през кампанията.

Въпреки него „моряците“ остават втори в класирането с 29 точки, докато „сините“ вече имат 26, но и са с мач по-малко.

В деня на срещата стана ясно, че титулярният вратар на „сините" Пламен Андреев не е в групата за срещата и така под рамката се завърна ветеранът опитният Ники Михайлов, който бе с капитанската лента.

Друг от лидерите на отбора – Андриан Краев, остана на пейката, макар че преди мача бе награден от изпълнителния директор Даниел Боримиров за своя мач №100 със синия екип.

Той го записа в предния кръг срещу големия съперник ЦСКА, когато фен на „червените“ бе улучен с ракета и затова Сектор „Б“ на „Герена“ бе затворен днес.

В състава на домакините за първи път бяха и четиримата чужденци извън ЕС, тъй като през седмицата с български паспорти се сдобиха Цунами, Уелтън и Роналдо. Всички те, заедно с Дарлан, започнаха като титуляри за „сините“.

Срещата стартира двуостро като първата интересна ситуация дойде в 7-ата минута, когато вратарят на гостите Иван Дюлгеров опита да изчисти топката, но я парти в тялото на съотборника си Цветомир Панов.

Роналдо се оказа на точното място, но точно преди да стреля към опразнената мрежа бе застигнат от защитник на „моряците“.

В 19-ата минута бранителят им Влатко Дробаров влезе безразсъдно в краката на Ел Джемили и първоначално получи жълт картон, но след намеса на ВАР, съдията Никола Попов бе привикан сам да прегледа ситуацията.

Впоследствие той промени решението си и в 22-ата минута изгони с директен червен картон северномакедонеца, за да остане Черно море с човек по-малко.

Това накара „моряците“ да заиграят по-предпазливо и да разчитат предимно на контраатаки като до почивката чисти голови положения на практика нямаше за нито един от двата отбора.

По време на паузата в състава на домакините бе извършена промяна – Рикардиньо замени Хасими Фадига.

„Сините“ започнаха по-добре второто полувреме и в 51-ата минута Ел Джемили стреля от дистанция, но в аут.

Само 7 минути след това обаче отново мароканецът отправи страхотен изстрел от 20-ина метра и прати топката първо в напречната греда, а после в мрежата на Черно море, чийто вратар можеше да се намеси и по-успешно, но капитулира в 58-та минута.

В 69-ата Уелтън поиска дузпа след леко падане в пеналта, но логично не получи такава, а в 73-ата Брено Тейшейра от гостите стреля силно по диагонала, ала над вратата.

Скоро след това той бе заменен, оплаквайки се от контузия, докато в 76-та минута Уелтън направи отлично двойно подаване с Цунами и получи на границата на вратарското поле. Стражът на гостите Дюлгеров обаче показа, че внимава като излезе бързо и успя да блокира шута на бразилеца.

В добавеното време на срещата именно Уелтън получи контузия и напусна принудително терена, но въпреки това Левски удържа аванса си и се върна на победния път в efbet Лига.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 13. Николай  Михайлов (к), 2. Жереми Петрис, 5. Ван дер Каап,6. Цунами, 7. Роналдо, 10. Асен Митков, 11. Ел Джемили, 17. Уелтън, 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан , 97. Асими Фадига;

Треньор: Николай Костов;

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов,2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов (к), 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 17. Мартин Милушев , 23. Едгар Пашеко, 7. Брено Тейшейра;

Треньор: Илиан Илиев.

ЛЕВСКИ – ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Ел Джемили (58)

Венци Стефанов: Форматът на шампионата не трябва да се пипа

"Ако останем с по-малко отбори, интересът няма да се повиши", каза президентът на Славия

Загорчич: Нямахме агресия в атака