Шеста поредна победа за ЦСКА след 1:0 над Берое в Стара Загора (видео)

Янис Зику донесе победата на "армейците", домакините проплакаха от Антон Генов

Отборът на ЦСКА ще остане на върха в „А” група и след изиграването на този кръг. „Червените” постигнаха шести пореден успех в първенството след много трудна победа с 1:0 над Берое в Стара Загора. Единственият гол в мача вкара Янис Зику в 34-ата минута след груба грешка на Вълканов в отбраната на домакините.

Берое пък остава на дъното на класирането заедно с пълния аутсайдер Светкавица (Търговище). За старозагорци това бе шеста поредна загуба, но въпреки това от щаба на Берое лъха оптимизъм заради новите собственици.

ЦСКА беше по-настоятелен при търсенето на гола през първата част. До 10-ата минута двата тима играеха равностойно. Действията бяха предимно в центъра на терена и имаше едва един безобиден удар към вратата на ЦСКА, който Мболи лови без проблеми.

С навлизането в мача гостите взеха инициативата и започнаха да налагат своя стил на игра с по-продължителни комбинации. В 33-ата минута Жуниор Мораес добре финтира съперник и спечели пряк свободен удар на удобна позиция. Самият той се нагърби с изпълнението му, прекрасно прехвърли стената, но топката нацели лявата греда на Скорчев, който бе преодолян.

Само минута по-късно обаче преимуществото на гостите даде резултат. Делев бе оставен сам отляво, напредна добре и опита пас към Зику, там Вълканов направи фрапираща грешка и топката стигна до румънеца, който с премерен удар намери долния ляв ъгъл на Берое за 0:1. Това бе пети гол за Зику в „А” група през този сезон.

След гола носителите на Купата на България успокоиха играта и намалиха темпото. В плседната минута на първото полувреме се случи едно от трите много спорни положения в мача. Костадин Стоянов се опита да изчисти с глава една топка в наказателното поле на ЦСКА, но се размина, топката тупна на земята и се удари в ръката на защитника. Антон Генов се поколеба за миг, но даде знак играта да продължи.

Играчите, ръководството и феновете на Берое бурно оспориха мълчанието на Генов и съдията бе изпратен с мощна порция освирквания към съблекалните за почивката.

Втората част започна с надмощие на Берое. Играчите на Илиан Илиев опитваха да стигнат до изравняване с всички сили. Танев изпусна да изравни в 56-ата минута, когато топката бе качена на главата му, но той я прати в аут. Делев не можа пък да реши мача за ЦСКА след хубав пас на Мораес, защото стреля покрай лявата греда.

След час игра мачът бе спрян за минутка заради мощните димки, които двете агитки пуснаха на стадион „Берое”. Веднага след подновяването на играта ЦСКА имаше претенции за дузпа. Делев опита да намери Платини в накзателното поле, Костадинов спря кълбото с ръка в наказателното поле, но Антон Генов пак замълча и не посочи бялата точка.

В 66-ата минута Емил Ангелов – Бабангида отбеляза гол за старозагорци, но той бе много спорно отменен за засада. На телевизионните повторения изглеждаше, че Ангелов не бе зад отбраната на ЦСКА, но страничният съдия развя флага и резултатът остана 0:1.

До края „армейците” предпочетоха да пазят крехката преднина и да разчитат на редки контри. Милен Радуканов направи и две дефанзивни смени в края на мача. Първо Халилович замени Мораес, а в последните секунди Трифонов влезе вместо Делев.

Въпреки няколкото мелета пред Мболи и силното желание на Берое да стигне до гол, „армейците” запазиха мрежата си суха. Така ЦСКА взе шеста поредна победа и с пълен актив от точки оглавява таблицата.
Разкритие: Стоян Орманджиев с повече власт в ЦСКА

Чочев: Чакат ни трудни мачове с ЦСКА и Ботев