Шимунджа: Лудогорец няма да играе срещу Пардю, а срещу ЦСКА

Шимунджа: Лудогорец няма да играе срещу Пардю, а срещу ЦСКА

"Знам какво е дерби, в моята държава съм играл много"

Старши треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа заяви, че ще разчита на най-подготвените играчи за домакинството на ЦСКА.

Двубоят от шампионата е на 30 април (събота) от 20:00 часа.

Разградчани вече си осигуриха 11-а поредна шампионска титла и срещата с "червените" ще бъде по-скоро за престиж, въпреки че Шимунджа е категоричен, че няма да има отпускане в оставащите четири кръга до края на сезона.

"Имаме мотивация да даваме най-доброто в мачовете до края. Винаги избираме най-подготвените играчи за определения мач. Същото ще бъде и срещу ЦСКА. Имаме сериозна конкуренция в състава, което предизвиква футболистите да стават по-добри. Ще играят тази, които мислим, че ще бъдат най-подготвени", каза специалистът.

"Знам какво е дерби. В моята държава съм играл много. Този мач е и за феновете на двата отбора. Щастлив съм, че ще мога да водя отбора срещу ЦСКА. Мотивацията ще е висока. Съперникът има слабости и е важно да се възползваме от тях. Не знам какво мисли ЦСКА и дали ще бъдат концентрирани повече за финала за Купата. Нас това не ни интересува, интересува ни какво мислим ние. Лудогорец няма да играе срещу Алън Пардю, а срещу ЦСКА“, допълни още той.

Лудогорец отпадна на полуфиналите в турнира за купата на България след две загуби от Левски, но това не се е отразило на самочувствието на отбора.

"Реакцията на футболистите след отпадането от Левски на тренировките беше добра. Наясно сме грешките си и слабостите си. Направихме обстоен анализ. Шампионатът и купата са два различни турнира и може да има изненади. След двата мача казах, че Левски беше по-добрият отбор и заслужава да бъде на финал. Нашият отбор имаше мотивация и желание да бъде на финал, но не се получи. Но станахме шампиони, защото имаме качествата. Точковата разлика е заради нашите качества. Имаме много млади играчи, които тепърва ще показват възможностите си. Въпрос на време е това да се случи, а нашата задача като треньори е да им помогнем", каза той.

"Когато станеш шампион за първи път всички казват окей, но когато спечелиш 11 поредни титли - това вече е качество. Готови сме за лятото. Обсъждали сме нещата със скаутсктото звено. Взели сме решения, но сега не е момента да ги коментираме. Когато дойде времето, ще дадем информация със спортния директор Караманджуков. Станахме шампиони толкова рано, защото имаме качествата. Това, че имаме толкова голямо предимство в точките пред останалите е заради качествата ни. Взехме млади играчи, които ще покажат възможностите си в бъдеще. Целта ни е винаги да бъдем с крачка пред съперниците. Това е дългосрочна работа, мислим за бъдещето. Не мислим, че конкуренцията спи. Затова искаме да бъдем готови за следващия сезон и по такъв начин работим. Левски е 24 точки зад нас, това е реалността, но ние няма да се успокояваме от този факт", каза още Шимунджа.

Тежък скандал в Хебър, Митов плаши с напускане

Тежък скандал се разврази в Хебър (Пазарджик), след като шефът на детско-юношеската школа Йордан Чолов е заплашил наставника на клуба Николай Митов.

Левски подписа със свой юноша

Юношата на ПФК Левски Стивън Стоянчов подписа професионален договор с родния си клуб. Контрактът е за срок от три години, съобщиха официално от лагера на "сините".

Джанлуиджи Донарума е готов за трансфер

Пари Сен Жермен няма да го принуждава

 ЦСКА взима национал на Португалия

Бруно Жордао бил оценяван за 8,9 млн. евро

Бивш вратар на ЦСКА се завръща във футбола на 39 г.

Бившият алжирски национал Райс Мболи ще поднови кариерата си след пауза от година и половина.

Новият треньор на Монтана Анатоли Нанков: Повечето момчета са млади и жадни за успехи

Анатоли Нанков, който бе назначен за старши треньор на отбора на Монтана, заяви, че е хубаво, че ядрото на тима е запазено от миналия сезон.

Левски взима на промоция новия алжирец

“Сините” ще привлекат Акрам Бурас за двойно по-ниска сума

Мота залага на състава от Разград

Руи Мота няма големи дилеми по състава.

Добри новини за Левски

Халфът на Левски Георги Костадинов–Мечката се е разминал с нова контузия.